Семінар організували та провели Карпатське агентство прав людини «ВЕСТЕД» та Регіональний Центр Фундації Розвитку Місцевої Демократії у м. Люблін за підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща в рамках Польської програми співпраці на 2008 рік, в партнерстві з Перечинською міською радою.

Учасники семінари мали можливість ознайомитись з польським досвідом «6 принципів доброго управління» – застосування принципів прозорості, нетерпимості до корупції, громадської співучасті, фаховості, передбачуваності та звітності у публічному управлінні органів місцевого самоврядування. Особливий інтерес викликали питання запровадження інформаційних карток з описом послуг та етичного кодексу службовця.

Як зазначила координатор проектів Фундації Розвитку Місцевої Демократії в Україні Наталія Гмурковська: «життя вимагає сьогодні від місцевих органів влади в демократичних країнах формування управлінської системи, що відповідає потребам і запитам людей, а головним її пріоритетом є служіння народові.

Діяльність органів місцевої влади має бути спрямована на прозорість процесів прийняття рішень, спрощення дозвільно-погоджувальних процедур, оптимізацію умов надання інформаційних, консультаційних та адміністративних послуг».

Керівник Проекту – Яцков Микола наголосив на тому, що проведений семінар є тільки початком масштабних робіт з переорієнтації владних організацій на кінцевого споживача. Перечинська влада погодилась на пілотне запровадження кількох завдань, серед них: реєстр послуг, що надають виконавчі органи міської ради, опис цих послуг, укладення довгострокової програми співпраці з громадськими організаціями та розробку етичних стандартів для службовців.

Європейські стандарти ефективності та етичності впроваджуються в громадах України вже давно, але тільки модель «6 принципів доброго управління» підходить до питання комплексно. Ми сподіваємось, що за сприяння наших партнерів з Фундації Розвитку Місцевої Демократії та Інституту Демократії ім. Пилипа Орлика в 2009 році в області за цією методикою працюватимуть міста Виноградів та Перечин. Наразі в цих громадах відбувається навчання службовців та відповідне впровадження методики. До речі, ми вперше спробували апробувати цю методику в Баранинцях ще в листопаді 2007 року і досить успішно в рамках проекту «Гідна Україна».

Проте через хронічну політичну кризу окрім реалізації основних завдань принципу прозорості ми не змогли піти далі. Сподіваємось, що політики не втручатимуться в управлінські новації Виноградівського та Перечинського виконкомів.