ОПОРА звернулась з інформаційним запитом до Голови Закарпатської обласної державної адміністрації стосовно супроводу державним чиновником партійного активіста у робочий час.

26 червня 2012 Закарпаття відвідав депутат Верховної Ради України Володимир Зубанов. Під час візиту, нардеп відвідав Тячівський та Хустський райони області, поспілкувався із персоналом та пацієнтами санаторію “Шаян”, зустрівся з громадським і політичним активом регіону, в тому числі, керівництвом районних партосередків та окремими членами Партії регіонів. Про візит в деталях писала прес-служба Закарпатської обласної організації Партії регіонів, розмістивши інформацію на офіційному сайті Закарпатського осередку партії.

Цікавими фактами у повідомленні стало те, що супроводжував народного депутата протягом усього дня заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації, керівник апарату Антон Громовий. Слід зазначити, що за попередньою інформацією даний чиновник на день візиту не перебував у відпустці.

Крім того, зважаючи на маршрут відвідин, формат заходів та відстань, яку довелось долати державному службовцю, є підстави вважити, що робочий день держслужбовця був присвячений не державним справам, а справам Партії регіонів, зокрема -  її тячівського та хустського осередків. А це, в свою чергу, породжує питання щодо службової дисципліни державного службовця та відповідность його дій українському законодавству.

Громадянська мережа Опора звернулася до Голови Закарпатської обласної державної адміністрації Олександра Ледиди з інформаційним запитом, аби з’ясувати чому один з його заступників супроводжує депутатів ВРУ у їх поїздках та зустрічах з партійним активом Партії регіонів у свій робочий час. Те саме стосується і представників органів виконавчої влади та працівників закладів освіти, культури та охорони здоров’я, які масово відвідали зустріч з народним депутатом.

Довідково: 
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.