5 липня, під час теле-марафону на каналі НТК присвяченому захисту українського мови Богдан Гдичинський заявив, що покинув пост голови фракції Партії регіонів у Івано-Франківській обласній раді. Це відбулось внаслідок підтримки фракцією Партії регіонів у парламенті  Закону «Про засади державної мовної політики».

Проте, цьому може бути й інше, не менш вагоме, пояснення – виборці округу №88, де Гдичинський від імені благодійного фонду «Заради добра» розгорнув свою діяльність. Важко було б боротися за прихильність україномовних виборців Коломийського і Городенківського районів будучи приналежним до партійної структури, за ініціативи якої відбулось прийняття парламентом непопулярного на Прикарпатті Закону «Про засади державної мовної політики».

У нелегкій для себе ситуації опинився й інший «регіонал», депутат Верховної Ради України Василь Чуднов, що веде діяльність у виборчому окрузі №89. Йому теж нелегко буде пояснити гуцулам Снятинського, Косівського і Верховинського районів, електорату на який нардеп спрямовує свої зусилля, як його картка проголосувала «ЗА» впровадження такої законодавчої ініціативи.  Поки що Чуднов лави Партії не покидав, але заявив, що відкликає свій голос від скандально відомого «мовного закону». 

За коментарями звертайтеся:

email: [email protected]

 
Довідково: 
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.