Учасниками круглого столу стали депутати місцевих рад, державні та службовці органів місцевого самоврядування, представники громадських організацій, які обговорили у комплексі проблеми реформування чинного законодавства у сфері житлово-комунального господарства та ОСББ зокрема.
Обговорення стосувалося наступних блоків: напрямки вдосконалення житлово-комунального господарства; досвід інших міст у створенні ОСББ та участь громадськості у запровадженні житлово-комунальної реформи.
Найбільшу дискусію викликало питання нормативного врегулювання діяльності ОСББ та готовності громади самостійно дбати про свою власність. Учасники констатували, що законодавче врегулювання діяльності об`єднань співвласників багатоквартирних будинків наразі є досить суперечливим і неоднозначним. Існує великий ризик, що на плечі власників ляже непосильний тягар без будь-якої підтримки з боку держави. Тому реформі власності повинні передувати докорінні зміни у нормативній базі. Начальник управління ЖКГ п. В. Антошин наголосив, що поряд з розвитком інституту власника потрібно негайно врегульовувати тарифне питання, надання податкових стимулів для ОСББ, а також формування конкурентного середовища на ринку житлово-комунальних послуг.
Більшість новацій, які вже знайшли своє відображення у проекті "Житлового кодексу" або проекту ЗУ "Про зміни до ЗУ "Про ОСББ" були сприйняті позитивно. Разом з тим, учасники круглого столу внесли цілий ряд пропозицій, щодо потреб законодавчого врегулювання:
- врегулювати питання рівного ставлення місцевої влади до будинків усіх форм власності;
- надати можливість створення ОСББ у кількох будинках;
- визначити чіткий порядок передачі документації ОСББ від місцевої влади та створення процедури безкоштовного документального супроводу процесу створення та діяльності ОСББ з боку місцевої влади;
- врегулювати питання прийняття рішень щодо проведення зборів та голосувань у питанні кворуму тощо;
- визначити систему стимулів для ОСББ та спеціальних місцевих програм з розвитку ОСББ;
- врегулювати питання ліквідації ОСББ та правових її наслідків;
- створити умови для можливості ОСББ брати "дешеві" кредити;
Крім того, організатори презентували поштівку та довідник для громадських активістів, які наступного тижня тиражем 10 тисяч будуть надіслані народним депутатам з проханням підтримати прийняття закону щодо ОСББ.
Захід відбувся в рамках проекту "Ресурсно-інформаційний центр проекту "Гідна Україна".