Одним із імовірних кандидат передвиборчих перегонів у місті Херсоні є кандидат від партії «УДАР» Андрій Путілов, що прославився тим, що вже почав видавати «продуктові пайки» громадянам. Цей кандидат висуває себе проти чинного Херсонського міського голови Володимира Сальдо, що представлятиме на виборах Партію регіонів.

Несподіваним для всього міста стала інформація про те, що рідний батько Андрія Путілова – Станіслав Путілов, висувається по сусідньому округу, але вже від партії «Україна-вперед!».

Конкурентом Станіславу Путілову стане Антонівський сільських голова Ігор Семенчев, що залишив лави партії УДАР через скандал навколо будівництва порту у зоні дніпровських плавнів. Але ще більш цікавим може стати висування батька того ж Ігоря Семенчева (за збігом – теж Ігоря) проти Херсонського міського голови В.Сальдо.

Таким чином, протягом парламентських виборів прізвища як Путілова, так і Семенчева, стануть надзвичайно популярними у міста по обом його округам. Не всі виборці будуть розуміти різницю між батьками та синами, вочевидь, хтось і сплутає.

Враховуючи, що після парламентських виборів Херсонський міський голова В.Сальдо планує піти у відставку, на дострокових виборах ми побачимо боротьбу саме між Семенчевим і Путіловим. Парламентські перегони, судячи з усього, будуть стартом наступної «мерської» кампанії в Херсоні.

Слід відмітити, що і Путілов-молодший і Семенчев-молодший вже мали досвід боротьби за посаду міського голови, але не успішну. А ось Семенчев-молодший прославився тим, що використав однаковість прізвищ та імен із батьком для того, щоб зробити його Антонівським сільським головою. Виборці щиро вірили, що голосують за сина, а обраним став батько. Про те, після того, як син не зміг перемогти на виборах міського голови, батько подав у відставку, а на позачергових виборах посаду сільського голови знову отримав син.

Детальніше:
Родіон Банар
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА
у Херсонській області
095 626 09 78
 
Довідка
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічний перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами.