У чернігівському медіа просторі розпочалася третя хвиля інформаційних повідомлень, що стосуються  дискредитації діяльності Чернігівської обласної організації молодої політичної партії «Демократичний Альянс».

Перша хвиля розпочалася у березні, коли в Чернігові розповсюджувався інформаційний бюлетень  Чернігівського міського громадського об’єднання «За Чернігів», що містив інформацію негативного характеру щодо діяльності Демократичного альянсу.

Наприкінці травня - на початку червня на вулицях Чернігова знову було розповсюджено «бойовий листок» з критичними матеріалами про діяльність партійного осередку у місті та про незаконний (на думку автора) збір коштів на передвиборчий внесок.Листівка, яка розповсюджувалася серед мешканців Чернігова

Чернігівські ЗМІ також повідомляли, що протягом останнього місяця Чернігівською обласною організацією Демократичного Альянсу цікавились контролюючі органи. Нещодавно офіс обласної організації відвідав представник податкової міліції. Потім зателефонували з податкової інспекції. На наступний день зателефонували вже з обласного управління юстиції.

У свою чергу представники органів прокуратури стверджують, що не давали доручень щодо перевірок обласної організації партії «Демократичний Альянс».

Детальніше:
Євгеній Романенко
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА
в Чернігівській області
068 386 60 54

Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічний перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотерміновго спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.