У Чернівцях головні редактори чотирьох друкованих видань розповсюдили заяву, в якій звинувачують крайову владу у застосуванні медійного адміністративного ресурсу, який полягає у «витискуванні грошей на провладні ЗМІ, позбавляючи громадян демократичного вибору – свободи слова». Підписанти заявляють: «що останнім часом на Буковині складається загрозлива ситуація щодо вільного доступу громади краю до незалежних ЗМІ. Через тиск з боку владних структур громадянам краю під підпис у «Відомостях про зарплату» нав’язуються відомчі видання («Крайова освіта» та «Здоров’я Буковини»), а також ті друковані органи, засновниками чи співзасновниками яких є місцеві ради та адміністрації». У Чернівецькій області в кожному районі є газета, засновником якої є районна державна адміністрація, таких нараховується 11.
Редактори наголошують, що в області «доводяться плани і розпорядки на передплату до керівників державних і комунальних структур та навіть суб’єктів господарювання.»
Заяву підписали 5 головних редакторів області: «Буковина» – Анатолій Ісак, «Час» - Петро Кобевко, «Версії» - Людмила Чередарик, «Буковинське віче» - Віра Китайгородська, «Погляд» - Володимир Бобер.
Окрім цього, в обласному центрі 26 квітня на черговій сесії, Чернівецька міська рада виділила 350тис.грн. з цільового фонду соціально-економічного розвитку міста на безкоштовну передплату газети «Чернівці» соціально незахищеним громадянам міста. Що становить 15 тисяч примірників, в той час, коли сумарний тираж газети за травень місяць становить 10 тис. примірників. Засновником останньої є Чернівецька міська рада. І на шпальтах останньої постійно та широко висвітлюється діяльність секретаря Чернівецької міської ради від Партії Регіонів Віталія Михайлішина, який проводить широку агітаційну кампанію в місті напередодні парламентських виборів 2012.
Також, останні два роки, в порівнянні з попередніми, спостерігається нерівномірне розподілення коштів між обласними ЗМІ з обласного бюджету в рамках договорів та угод про висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Найбільше коштів отримує лояльна до влади газета «Свобода слова», яка виходить і румунської мовою під ім’ям «Libertatea cuvantului». В 2011 році вона отримала 55,4тис.грн., тоді як наступна за нею газета «Zorile Bukovine» отримала 22,9тис.грн. У цьому році газета «Свобода слова» станом на 1 травня теж отримала найбільше коштів 16,3тис.грн.