росія багато років відмовляє Україна в суб’єктності, зокрема і в межах своєї повномасштабної військової агресії. Цей тиждень не відзначився якимись новими наративами чи навіть інтенсивністю повторення старих про те, що санкції не працюють. Натомість топ темою у світі стало потенційна можливість отримання Україною статусу кандидата ЄС. Про це говорили аналітики ОПОРИ та запрошені експерти під час щоп’ятничного випуску «War Speeches» 17 червня.
Як зазначає аналітик ОПОРИ Олександр Неберикут, ми бачимо певний тренд, який зараз, по суті, досяг якогось свого апогею, чи певного оформлення або завершення. Йдеться про певний дипломатичний колапс російської федерації. «Повна ізоляція по всіх фронтах зводиться до того, що російська дипломатія зараз більше нагадує якесь міністерство внутрішньої політики, яке коментує для власної аудиторії події, які відбуваються. Показовий приклад був позаминулого тижня, коли міністра закордонних справ країни-агресора не пустили в Сербію. І це один з прикладів того, що насправді це не лише ізоляція на рівні міжнародних інституцій, але в принципі ніхто навіть не бажає бачити представників російської федерації проїздом в себе десь на території, навіть якщо це відбудеться літаком чи в якийсь інший спосіб», - Олександр Неберикут.
Також аналітик згадав про цьогорічний економічний форум у Петербурзі, який щороку був однією з ключових подій для привернення уваги до росії. На сьогодні все виглядає дуже сумно і самотньо. Представники Талібану, специфічне коло партнерів з Сирійського напрямку та деяких країн ОДКБ і можливо якісь гауляйтери (так би мовити представники окупованих росією територій України) – це загалом всі учасники форуму цьогоріч. Але разом із тим ми розуміємо, що нікого вже не цікавить росія. І це не лише опосередкований наслідок того, що відбувається, а й певна свідома стратегія союзників, зокрема України, пов’язана з ізоляцією рф взагалі від будь-яких міжнародних майданчиків.
«На фоні цієї самоізоляції і навмисної ізоляції російської федерації ми бачимо, що Україна займає те місце на карті міжнародної дипломатії та міжнародних відносин, яке вона ніколи очевидно що не мала. Більше того, вона набуває суб’єктності не просто як країна, яка вхожа, для якої відкриті двері в усі країни топові, на міжнародні майданчики, але і країна, яка задає порядок денний для багатьох інституцій – НАТО, ЄС, інших країн з точки зору їх міжнародної політики. І це те, чого теж найбільше боялася російська федерація і далі вона продовжує це робити – вона відмовляє Україні в суб’єктності. Вона не визнає війну війною, тому що не можна з неповноцінною країною воювати, вони з колонією, так би мовити, воюють. Вона поітйно повторює цей наратив про зовнішнє керування та маріонетковий уряд, тобто повністю намагається стерти Україну, не дати шансу Україні бути як країна на мапі світової політики. Натомість Україна зараз досягла абсолютно протилежного ефекту», - Олександр Неберикут.
Аналітик ОПОРИ Михайло Балик зазначає, що це був тиждень затишшя щодо російських наративів. Нічого нового з вуст російських чиновників не прозвучало. Говорили як і завжди про те, як санкції не впливають на рф, а натомість діють проти самих європейців та американців, а також наскільки у світі прогресує русофобія.