18 жовтня 2023 року суд “посмертно” оголосив обвинувальний вирок колаборанту Кирилу Стремоусову та призначив йому покарання у вигляді довічного позбавлення волі. Вчора, 26 жовтня, цей вирок оприлюднили в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Малиновський районний суд м. Одеси визнав Кирила Стремоусова винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 111, ч. 2 ст.111, ч. 5 ст. 111-5 КК України. Ці статті передбачають державну зраду — діяння, умисно вчинені на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, державній та інформаційній безпеці України — та колабораційну діяльність — зайняття посади, пов’язаної з виконанням адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території.
Як повідомляє суд, справу розглядали у спеціальному засіданні in absentia (за відсутності обвинуваченого). При цьому суд вжив усіх можливих заходів, аби викликати обвинуваченого в судове засідання. Під час дебатів сторона обвинувачення просила визнати Кирила Стремоусова винним та призначити йому покарання в межах санкцій осудних статей. Своєю чергою захисник просив про виправдовувальний вирок обвинуваченому.
Суд, оцінивши докази, подані сторонами кримінального провадження, зробив висновок про винуватість Стремоусова у скоєнні кримінального правопорушення та призначив йому покарання за сукупністю кримінальних правопорушень у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.
Зауважимо, що вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений.
ОПОРА продовжує моніторити судові провадження, пов'язані з притягненням до кримінальної відповідальності за ч. 5 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність), зокрема в частині участі колаборантів в організації та проведенні незаконних виборів/референдумів та повідомляти про це суспільство.
Інші матеріали ОПОРИ на цю тему:
- Референдуми щодо зміни території в Україні та світі
- Огляд судової практики щодо притягнення до відповідальності за підготовку та проведення псевдореферендумів у Криму, на Донеччині та Луганщині за 2020–2022 роки
- Російські «псевдореферендуми» на окупованих територіях: чому вони нікчемні?
- Що потрібно знати про всеукраїнський референдум щодо зміни території?
- Псевдовибори на окупованих Росією українських територіях
- Хто має нести кримінальну відповідальність за співпрацю з окупаційною владою на захоплених росією територіях?