З 31 серпня до 10 вересня Кремль намагався створити ілюзію "виборів" на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей та Автономної Республіки Крим.
Так звані “вибори” на окупованих територіях відбувалися на тлі примусової паспортизації, незаконної депортації українських дітей і масштабних зловживань правами людей, а процес псевдоволевиявлення часто відбувався під примусом та залякуванням громадян.
Для того, щоб створити формальні умови для організації “виборів” під час активних бойових дій та ймовірної втрати захоплених територій, російські чиновники прогнули власне законодавство, додаючи взаємно суперечливі норми.
Крім формалізації своєї присутності на окупованих територіях, через псевдовибори агресор прагне втягнути українських громадян у політичне життя Росії та “легалізувати” окупаційні органи влади. Представники Кремля вже відкрито визнають, що проводили “вибори” для повноцінної інтеграції в російську правову та адміністративну систему.
Також для забезпечення окупації Росія ставить собі за мету збільшити кількість формальних колаборантів через залучення громадян до організації незаконного голосування та розподілення бонусів серед місцевих і приїзних злочинців, які сприяли захопленню українських територій, а зараз очікують на вдячність від окупанта.
Розмах “передвиборчої кампанії” одночасно виконував пропагандистський ефект для демонстрації внутрішній і міжнародній авдиторії буцімто успіх вторгнення — попри всі негаразди та відступи. Водночас через високу підтримку президентської партії на окупованих територіях Кремлю важливо показати позірну ефективність місцевих “еліт”.
Ба більше за допомогою “виборів” загарбники збирали дані чоловіків для “військкоматів” з метою подальшої розбудови мобілізаційної інфраструктури та насильницького призову до росармії. Тому проведення цього дійства більше схожа на театр абсурду з чітко спланованими злочинними намірами.
Організовуючи фейкові вибори, Кремль продовжує делегітимізацію російської правової системи, а дії Росії не матимуть жодних правових наслідків та не призведуть до зміни статусу захоплених російською армією українських територій.
Спроба РФ надати легітимності окупації територій суверенної держави є незаконною, повністю суперечить Конституції України, нормам міжнародного права та міжнародним договорам, учасником яких є й сама Росія. Ні Україна, ні світ не визнають російської присутності на українських територіях та створення окупаційних адміністрацій.
Наша держава, Європейські інституції, Сполучені Штати та багато інших країн наголошують про неминучу відповідальність керівництва РФ, а також тих, хто підтримав фіктивні російські вибори в Україні. І хоча нині постають серйозні виклики, пов'язані зі збором доказової бази на окупованих територіях, ми сподіваємося, що і ЗСУ, і українська правоохоронна система впораються з непростими завданнями та викликами, які перед ними стоять.
А доти закликаємо українських союзників до посилення військової допомоги в обсягах, які дозволять Україні звільнити окуповані території й стримати агресора військовим шляхом.
Для Цензор.НЕТ