Оновлена публікація щодо підтримки повного тексту резолюції щодо визнання росії державою-спонсором тероризму: https://www.oporaua.org/news/viyna
У попередній версії цього матеріалу ОПОРА проаналізувала дані щодо голосування опубліковані в пункті RC-B9-0482/2022 - § 1 на сайті Європарламенту. Зважаючи на те, що ми вперше працюємо з відкритими даними Європейського парламенту і не знали, що дані голосування публікуються з розбивкою на пункти, цей огляд є неповним.
23 листопада Європейський парламент ухвалив резолюцію про визнання росії державою-спонсором тероризму та державою, яка використовує засоби тероризму.
За відповідне рішення проголосувало “за” 575 євродепутатів, 24 “утримались”, а ще 8 проголосували “проти”.
Із повним текстом резоції можна ознайомитися за посиланням. У ній, зокрема, йдеться: “Умисні напади та звірства, вчинені російською федерацією проти цивільного населення України, знищення об'єктів цивільної інфраструктури та інші серйозні порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права прирівнюються до актів терору проти населення України та є воєнними злочинами”
Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала як різні партії та групи голосували за цю резолюцію.
Загалом європарламентарі від трьох країн — Словенії, Люксембургу та Естонії — підтримали голосування на 100%. Представники ще шести держав підтримали визнання росії державною-спонсором тероризму на понад 90%. Це Румунія (94%), Польща (92%), Литва (91%), Бельгія, Нідерланди та Австрія (по 90%). Натомість обранці з Угорщини підтримали голосування лише на 33%, з Кіпру — на 50%, а Болгарії — на 59%.
Серед політичних партій та груп найбільше підтримали резолюцію Зелені-Європейський вільний альянс — 93%, Альянс лібералів та демократів за Європу — 91% і Європейські консерватори та реформісти — 88%. Найменшою виявилася підтримка документа серед незалежних євродепутатів — 38% та ультраправої групи “Ідентичність та демократія” — 51%.
Серед європарламентарів, які не підтримали резолюцію, двох представників Чехії й по одному депутату з Латвії, Словаччини, Данії, Греції, Нідерландів та Італії. Ось їхній поіменний список: Hynek Blaško (Гинек Блашко), Asger Christensen (Асґер Крістенсен), Ivan David (Іван Давід), Francesca Donato (Франческа Донато), Emmanouil Fragkos (Еммануїл Фрагкос), Marcel De Graaff (Марсель де Ґрааф), Miroslav Radačovský (Мірослав Радачовськи) і Tatjana Ždanoka (Татьяна Жданока).