Те, чи має Росія друзів у цьому регіоні, наочно продемонстрував спільний саміт “ЄС і Спільноти держав Латинської Америки та Карибського регіону”, який відбувся 18-19 липня в Брюсселі. Участь у ньому взяли лідери та представники більш як 50 країн. 

Погані для України новини полягають у тому, що в Латинській Америці друзі Росії все-таки є, гарні — у тому, що цих друзів небагато, і це зовсім не ключові країни регіону. Йдеться про Нікарагуа, Кубу та Венесуелу. 

Одразу заначимо, що їхнє ставлення до війни в Україні зумовлене тим, що вони мають тісні політичні та економічні зв’язки з Росією, яка підтримує диктаторські режими в цих країнах. Також у них панують антиамериканські настрої.

Саме представники Нікарагуа, Куби та Венесуели чинили опір спробам включити у спільну заяву за підсумками саміту жорсткі формулювання, що засуджують РФ. Спочатку їх блокували всі три країни, але згодом лише Нікарагуа не відмовилася від своєї принципової позиції. 

Разом з тим, активну проукраїнську позицію зайняла Чилі. Президент країни Габріель Борич засудив російську агресію проти нашої держави. Саме за його наполяганням зі спільної заяви виключили формулювання про “вину обох сторін”. 

“Те, що відбувається в Україні, — це неприйнятна імперіалістична агресивна війна, яка порушує міжнародне право. І винна тут одна сторона — це Російська Федерація”, — сказав чилійський президент. 

Зрештою, в підсумковій декларації  учасники саміту “висловили глибоке занепокоєння у зв’язку з війною проти України, яка триває та завдає величезних страждань людям”.

Насамкінець, слід розуміти, що в Латинській Америці й Карибському регіоні на противагу країнам, які підтримують Росію, є й ті, які засудили російську агресію — наприклад, Гватемала, Чилі та Колумбія. Натомість більшість держав, зокрема Бразилія та Мексика, намагаються займати більш нейтральну позицію. Українській дипломатії потрібно активно працювати з країнами регіону, аби посилити російську ізоляцію та знайти нових союзників.  

Для Цензор.НЕТ