Ні, не зливає. І ці три слова могли би бути цілісною відповіддю на це провокативне запитання. Лише за перший рік повномасштабного російського вторгнення країни-члени НАТО надали безпрецедентну підтримку Україні, виділивши близько 120 млрд доларів США військової, гуманітарної та фінансової допомоги у 2022 році. Очевидно, що зараз, ця сума більша на десятки мільярдів, адже станом на середину серпня наш головний союзник — США — надали нам допомоги на ще понад 43 млрд доларів.
Утім, український інфопростір та суспільство люблять дискусії. Останню з них спровокувало повідомлення на зразок “У Столтенберга допустили членство України в НАТО у разі територіальних поступок Росії”.
15 серпня досить необачну заяву зробив керівник апарату генсека НАТО Стіан Єнссен: “Я вважаю, що одним із рішень може бути відмова України від території і отримання членства в НАТО в обмін на це”. Хоча політик і додав, що не обов’язково повинно бути саме так і що це лише одне з імовірних рішень, “зраду” було вже не спинити. При цьому вже наступного дня Єнссен вибачився за слова і назвав їх “помилкою”.
Хоча офіційні українські органи влади чітко і вчасно відреагували на некоректну заяву, такої інституції, як “у Столтенберга”, не існує, а керівник апарату генсека НАТО не озвучує офіційної позиції Альянсу, все ж виникла дискусія про те, чи “зливають” союзники Україну. І якщо в нашій державі ЗМІ та блогери писали провокативні заголовки заради кліків, то російські ЗМІ використали таку інформацію для власної пропаганди.
Так, заступник голови Ради безпеки РФ Дмітрій Мєдвєдєв назвав ідею членства України в НАТО в обмін “на спірні” території “цікавою”, додавши, що вся території нашої держави включно з Києвом найвищою мірою спірна.
Своєю чергою депутат Держдуми Лєонід Слуцкій охарактеризував цю ідею як “промовисту”, адже “український конфлікт перетворюється для Заходу на валізу без ручки". “Так і до 'стадії визнання' недалеко. Визнання неминучості Перемоги Росії”, — додав Слуцкій.
Однак, безумовно це лише бажання Кремля. Секретар РНБО Олексій Данілов чітко запевнив, що міжнародні партнери не схиляють Україну до "мирних переговорів" із державою-агресором. Також розмови про членство України в НАТО в обмін на території заперечили і в Адміністрації президента США та додали, що “наразі основна увага зосереджена на допомозі Україні у боротьбі з російською агресією та поверненні територій, які повністю належать Україні”.
Отже, ніякої зради немає. Наші партнери щодня продовжують нас підтримувати й готові робити це надалі. Хоча ця допомога не ідеальна, в тому числі саме завдяки їй уже другий рік Україна стримує повномасштабну російську агресію, продовжуючи завдавати ворогу болісних втрат.
Для Цензор.НЕТ