5 серпня добігає кінця час для прийому документів в чернівецьких вищих навчальних закладах. Чернівецьке представництво Громадянської Мережі ОПОРА здійснює громадське спостереження за проведенням вступної кампанії в двох найбільших ВНЗ області: Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича та Буковинському державному медичному університеті. За підсумками більше ніж трьохтижневого терміну вважаємо за необхідне повідомити наступні спостереження:

  • ЧНУ - найбільший ВНЗ області, відповідно - зіткнулося з найбільшим напливом абітурієнтів, які прагнуть навчатися за численними напрямами. Однак, як і передбачалося членами приймальної комісії ЧНУ, кількість абітурієнтів в порівнянні із першими днями різко зменшилася, починаючи з 23 липня, і до кінця попереднього місяця зберігалася уже на значно нижчому. Разом з тим, першого серпня було прийнято 13 заяв, другого - 46. Тобто абітурієнти користуються тим, що термін подачі документів було продовжено; хоча й не надто активно.
  • Паніка батьків у перші дні подачі документів була цілком безпідставною, мало того, шкідливою: і члени приймальної комісії працювали до першої-другої ночі, і батьки витратили чимало нервів. А вже з 23 липня можна було вільно прийти і без тривалих очікувань подати документи. Варто зауважити, що приймальна комісія Чернівецького національного університету на достатньо високому рівні організувала прийом документів. І важливим кроком в наведенні порядку в перші ажіотажні дні було обмеження пересування батьків по території навчального закладу.
  • Основні проблеми, з якими стикалися абітурієнти при подачі документів до ЧНУ - це були помилки в особистих документах: неправильно записане прізвище в сертифікаті ЗНО, або, наприклад, неспівпадіня номеру документа державного зразка про повну загальну середню освіту та номеру, записаному в додатку до нього.

Громадськими спостерігачами ГМ ОПОРА разом із ПК виявлено абітурієнта, який в інформаційній системі “Конкурс” був позначений як "олімпіадник", хоча насправді мав диплом лише учасника Всеукраїнської олімпіади, а не призера. Відповідальний секретар приймальної комісії ЧНУ Василь Холодницький вкрай оперативно й коректно залагодив ситуацію, пільгу з абітурієнта було знято. Таким чином виправлено технічну помилку, яка могла вплинути на розподіл місць державного замовлення.
Цікавий факт спроби підробити документи було виявлено приймальною комісією в Буковинському державному медичному університеті. Один із абітурієнтів намагався подати підроблений сертифікат про проходження ЗНО. Після виявлення підробки, були задіяні правоохоронні органи, які на даний момент працюють над цим випадком.

Нагадуємо, що у регіональних представництвах Громадянської мережі ОПОРА діють гарячі лінії, за якими абітурієнти можуть отримати консультацію та всю необхідну інформацію щодо процедури вступу до ВНЗ, а також поскаржитися на можливі неправомірні дії приймальної комісії. Також можна подати скаргу в онлайн-режимі, або, зателефонувавши за номерами: (044) 225 32 81 та у Чернівецькій області - 063 616 04 81

 

Довідка:
Спостереження відбувається в рамках національної кампанії моніторингу вступної кампанії, учасниками якої є Громадянська мережа  ОПОРА та Комітет виборців України, за сприяння Міжнародного фонду "Відродження" і Альянсу Програми сприяння незалежному тестуванню в Україні (USETI Legacy Alliance).
Громадянська мережа ОПОРА - незалежна, неурядова, позапартійна всеукраїнська організація, спрямована на активізацію громадян. З моменту заснування в 2005 році ОПОРА служить інтересам суспільства шляхом успішного впровадження громадських ініціатив у таких сферах, як житлово-комунальне господарство, освіта, вибори, громадський контроль.