21 червня, Київ. Кількість охочих складати тестування з історії України збільшується, проте, явка на пунктах падає.

17-18 червня абітурієнти складали ЗНО з історії України. Всього взяти участь у тестуванні зареєструвалося 329 502 особи (162 721 – 17 червня, 166 781 – 18 червня).

На пункти тестування з`явилося 282 799 абітурієнти, що майже у півтора рази більше, ніж минулого року (179 509). Проте, у відсотковому обрахунку явка абітурієнтів впала. Так, якщо у 2009 році складати тест прийшли 92%, то у цьому році показник знизився до 85,8% від зареєстрованих учасників.  

Найвища явка зафіксована у  Хмельницькій, Тернопільській і Львівській областях. Найменше абітурієнтів від кількості зареєстрованих прийшли складати історію України у Сумській області, Автономній республіці Крим та місті Севастополі.   

 

Порівняно з минулими тестуваннями з інших  предметів відсоток неявки залишається  стабільно високим.

Спостерігачі  ГМ ОПОРА зафіксували  наступні порушення з боку учасників тестування: 

- Запізнення -  зафіксовано на 11,08% пунктів тестування;

- Використання допоміжних матеріалів (посібники, шпаргалки, мобільні телефони) - на 5,51% пунктів тестування;

- Спроба надати чи отримати підказку від інших учасників, або третіх осіб - на 3,36% пунктів тестування.

Жодних порушень не було зафіксовано на 79,54% пунктів тестування.  

Спостерігачі також оцінювали роботу відповідальних за пункт тестування, інструкторів, чергових. Загалом за організацію та проведення ЗНО з історії України адміністрація на 90,5% пунктів тестування отримали - добре.

 

 

 ІНЦИДЕНТИ та КУРЙОЗИ

Черкаси

На одному з пунктів тестування Черкас (№17) замість одного міліціонера за порядком слідкували аж 3.

Чернівці

У Гімназії № 1 м. Чернівці учасник тестування не вимкнув телефон та тримав його в кишені. На прохання інструктора вимкнути, абітурієнт сказав, що в аудиторії немає годинника, тому йому потрібен телефон. Інцидент було вичерпано, коли хлопець згодився віддати мобільний, а інструктор кожні 15 хв. нагадував абітурієнтам про час.

ЗОШ №24 м. Чернівці Уповноважена особа регіонального центру Холодницький В. Ф. (голова приймальної комісії ЧНУ, місцевого університету) вирішив «згадати»  ОПОРІ всі зафіксовані в минулому році недоліки під час вступу у ЧНУ і обмежував рух спостерігачів. Не дозволив після виходу з аудиторії працювати у коридорах та рекреаційних зонах і вимагав, щоб спостерігачі сиділи у спеціально відведеній кімнаті. 

Івано-Франківськ

У Коломийській ЗОШ №5 в аудиторії, де був присутній громадський спостерігач, абітурієнти, що зареєструвалися складати тест російською мовою використовували за власним бажанням україномовні матеріали.

Житомир

18 червня на ПТ в Новограді -Волинському (ЗОШ №7), колективний інстинкт завадив абітурієнтам скласти тестування. Замість 17 червня, як було вказано в запрошеннях, вони прийшли на історію України 18 числа. Не перевіривши дату ЗНО в запрошенні, учасники контактували телефоном та прийшли на пункт тоді, коли тестування повинен був складати староста класу. 

АР Крим

Організація роботи на одному з пунктів тестування виявилася вкрай слабкою (ПТ,

м. Сімферополь, вул. Севастопольська 8, КІПУ). У аудиторії  №№ 19, 20 абітурієнтів не перевіряли по списках, учасників  тестування не інформували про час,  у одного з головних інструкторів постійно дзвонив телефон. З 4-х інструкторів на роботу вийшло троє, а медпрацівник взагалі не з`явився. Не було належним чином обладнано місце для спостерігачів. Абітурієнтів, які закінчили завчасно складати тестування, ніхто не супроводжував до виходу, що є порушенням регламенту.

Луганськ

17 червня в ЗОШ№ 52 м. Луганськ не вистачало персоналу ПТ, а саме  чергового, що ускладнило роботу адміністрації. Так, на першому поверсі, взагалі не було жодного чергового, який би супроводжував учасників тестування до туалету чи виходу. Всього на ПТ повинно було працювати 6 чергових, з яких 5 відмовились з різних причин. Адміністрація змогла знайти на заміну 4 людини в останній момент. Враховуючи, що ПТ був великий, це створювало певні проблеми.  

 

Контактна особа:
Ольга Айвазовська
Голова Правління  Громадянської мережі ОПОРА
063-617-97-50

 

Довідково: Спостереження відбувається в рамках національної кампанії
моніторингу ЗНО, учасниками якої є Громадянська мережа  ОПОРА та Комітет виборців України, а сприяння Міжнародного фонду "Відродження", льянсу Програми сприяння незалежному тестуванню в Україні (USETI Legacy Alliance) та Проекту «Об’єднаємось заради реформ» (UNITER).