3 травня  2010 року в відбувся круглий стіл «Особливості вступної кампанії 2010: переваги і недоліки».  Захід відбувся  в рамках виконання проекту  «Інформаційна кампанія «Прозорий вступ до ВНЗ-2010», що реалізується Громадською мережею «ОПОРА» за підтримки Освітньої програми Міжнародного фонду "Відродження".

В роботі круглого столу взяли участь представник обласного управління освіти в  Луганській області,  представники батьківських комітетів, абітурієнти вступної кампанії 2010, журналісти.

В рамках круглого столу представник управління освіти Желудько О. Д. розповів про особливості вступної кампанії 2010 р. Серед важливих нововведень нинішньої вступної кампанії – врахування атестата про середню освіту під час вступу до Вузу,  обмежено  5 вищими учбовими закладами, куди випускник може подавати документи, а також випускники дістали можливість під час вступу подавати сертифікати 2008-2009 г р. про здачу зовнішнього незалежного тестування.

Під час круглого столу представник ГМ „ОПОРА” представив результати загальнонаціонального опитування  «Ставлення населення України до зовнішнього незалежного тестування», проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» та Київським міжнародним інститутом соціології за фінансової підтримки Фонду «Відродження». Згідно отриманих  даних зовнішнє незалежне оцінювання як інструмент оцінювання знань підтримують 80 % українців. При цьому, особливо схильні надавати перевагу системі вступу за результатами зовнішнього тестування ті, чиї діти чи діти знайомих поступали до вузів за результатами тестування. І це говорить про те, що ті, хто у своєму житті пройшов тестування, схильні підтримувати таку систему оцінювання знань.

Представники батьківських комітетів в цілому позитивно оцінили нововведення нинішньої вступної кампанії, хоча досить неоднозначно батьки випускників прийняли норму  про те, що враховується атестат про середню освіту. З одного боку це стимулюватиме школярів добре вчитися в школі, але з іншого боку може перенести корупційний чинник в стіни школи.

Як заявила Антонова Олеся Михайлівна, представник батьківського комітету СШ № 38 м. Луганська : «У мене живе сестра в одному з селищ Біловодського району. Я досить часто відвідую її сім`ю, і можу з упевненістю сказати що її діти, хоча набагато слабкіше за мого сина, але при цьому мають набагато вищі оцінки в школі. Це говорить про те, що    не уніфікована система оцінювання в школах. Особливо якщо порівнювати міські і сільські школи. Я боюся що мій син може бути не в рівних умовах під час вступної кампанії.

Питання, яке більш всього розділило думки батьківських комітетів, - це пільги під час вступу до вищих учбових закладів. Питання пільг підняли самі батьки. Якщо одні стверджували, що пільги обмежують шанси талановитих і здібних здобути освіту, то інші стверджують, що лише зберігши соціально незахищеним верствам населення  пільги держава на конкретному прикладі гарантує їм реалізацію права на освіту.
В цілому, більшість батьків погодились, що кращої альтернативи зовнішньому незалежному оцінюванню не має. Тільки тестування забезпечує належний рівень об’єктивності оцінки знань абітурієнтів та  значно знижує прояви корупції в освіті. Все інше – це деталі, які необхідно удосконалювати на основі громадської думки.