Перше тестування у серії зовнішнього незалежного оцінювання показало, що абітурієнтам забракло інформації про перелік документів, які потрібно взяти з собою на пункт тестування.
Сьогодні, 2 червня, спостерігачі «Громадянської мережі ОПОРА» зафіксували ряд проблемних ситуацій у пунктах Львова й області, де вступники проходили тестування з української мови та літератури. Каменем спотикання для абітурієнтів став перелік документів, які є перепустками у навчальний заклад, де відбувається ЗНО. Згідно з процедурою, затвердженою Українським центром оцінювання якості освіти, для пропуску на пункт тестування потрібно мати з собою сертифікат про проходження оцінювання, паспорт чи свідоцтво про народження, за яким особа реєструвалася на тестування, а також можна взяти запрошення з зазначенням адреси пункту тестування. Лише за наявності перших двох документів абітурієнт допускається на пункт тестування.
Громадянська мережа ОПОРА покрила 70% пунктів тестування Львівської області і майже у половині з них траплялися випадки, коли абітурієнти забували сертифікат або паспорт (свідоцтво про народження). Такі особи, згідно з процедурою, мали б втратити шанс стати студентами цьогоріч. Проте, на пунктах тестування уповноважені від ЛРЦОЯО та відповідальні за ПТ вирішували проблеми забудькуватості абітурієнтів по-різному. Так, наприклад, у СШ №98 абітурієнта допустили до тестувань, хоча той і забув вдома паспорт, у СШ №82 зі вступника взяли обіцянку, що паспорт довезуть, а у Львівському професійному училищі залізничного транспорту двох абітурієнтів, які не мали при собі паспортів, всередину так і не впустили. Менші шанси потрапити у пункт тестування отримали випускники, які доїжджали з містечок та сіл поблизу Львова, – їхні родичі не встигали довезти документи. «ОПОРА» наголошує, що в таких випадках вструпникам не забезпечується рівне право на доступ до вищої освіти, оскільки персонал пункту тестування не завжди діє згідно з інструкцією.
Основна причина такої ситуації, на думку «Громадянської мережі ОПОРА», полягає у порівняно неширокій інформаційній кампанії на всеукраїнському рівні, позаяк до цього не було задіяно комунальні телеканали та радіо. Поряд з тим, закликаємо абітурієнтів уважніше читати документи, які їм було надіслано рекомендованими листами з Регіональних центрів оцінювання якості освіти, та ознайомитися зі своїми правами та обов’язками, а персонал пунктів тестування – дотримуватися процедур проведення зовнішнього оцінювання.