У Станішівській ОТГ Житомирського району ДВК №180353засідання розпочалося не за 45 хвилин до початку, а в 7:05. Спостерігачів пустили 7:18. Вони не могли зайти раніше, оскільки ДВК була зачинена.
У с. Болярка Олевського району, на ДВК №180831, засідання комісії закінчилося після 8:00. Таким чином, голосування розпочалось із незначним запізненням.
Водночас згідно з ч. 4 ст. 77 Закону України «Про місцеві вибори» дільнична виборча комісія не раніш як за 45 хвилин до початку голосування проводить засідання, під час якого відкривається сейф (металева шафа, кімната) з виборчими бюлетенями.
Порушення зафіксували спостерігачі ОПОРИ і на ДВК №180866, що у с. Котлярка Попільнянського району. Перед початком голосування члени комісії переносили бюлетені із сільської ради, де вони зберігалися у сейфі, до клубу, де розміщується дільниця.
Відповідно до ч. 12 ст. 75 Закону територіальна, дільнична виборча комісія забезпечує збереження та охорону отриманих виборчих бюлетенів. Виборчі бюлетені зберігаються у приміщенні виборчої комісії в закритому сейфі (металевій шафі), який (яка) опечатується стрічкою з проставленням на ній підписів усіх присутніх на засіданні комісії та печатки комісії.
На ДВК №181141 у с. Вишпіль Черняхівського району, що належить до категорії малих дільниць (300 виборців), є одна стаціонарна скринька і одна для голосування за місцем перебування. Хоча, згідно із законодавством, мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок.
На ДВК №180806, що у с. Бучмани Олевського району, станом на 8 годину ранку дільниця розпочала роботу, але не всі члени комісії видавали бюлетені, оскільки деяким довелося завершувати підготовчу роботу до голосування.
у Законі зазначено, що голосування проводиться з 8 до 20 години без перерви (ч. 1 ст. 77). Крім того, згідно з ч. 4 ст. 77 Закону України «Про місцеві вибори» дільнична виборча комісія не раніш як за 45 хвилин до початку голосування проводить засідання, під час якого відкривається сейф (металева шафа, кімната) з виборчими бюлетенями.
У разі виявлення порушень виборчого процесу звертайтеся за телефоном гарячої лінії ОПОРИ: 044 591 44 44(вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).
За коментарями звертайтеся:
Оксана Данильченко,
координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Житомирській області
Тел. 096 7139129,
пошта [email protected]
(#вибори16; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.