У Житомирській області деякі виборчі комісії не отримали бюлетені у визначені законодавством строки.
Як повідомляє спостерігач ОПОРИ, Брусилівська та Вільська СВК не отримали вчасно бюлетені. Таку ситуацію зумовили неможливість забезпечити охорону бюлетенів та те, що не визначено місце для їх зберігання. Семенівська СВК отримуватиме бюлетені 15 грудня, а Олевська, Білокоровицька, Попільнянська, Квітнева та Андрушківська ТВК — лише 16 грудня.
Зазначимо, що СВК Попільнянського району замовили виготовлення бюлетенів у ПП «ЄВРО-ВОЛИНЬ», а Семенівська СВК — у ФОП Романович.
Чоповицька ТВК, яка замовили друк у Малинській районній друкарні, має отримати бюлетені 16 грудня. Як каже голова комісії Микола Вельчинський, така ситуація виникла через проблеми з правоохоронними органами. «У нас виникли проблеми з правоохоронними органами. Вони не можуть забезпечити всі наші ДВК охороною, а на вікнах у нас немає ґратів. Тому це питання залишається відкритим, будемо вирішувати. Я думаю, що передати бюлетені до ДВК згідно з календарним планом ми встигнемо», – розповів спостерігачу ОПОРИ Микола Вельчинський.
Горщиківська та Ушомирська ТВК не забрали бюлетені вчасно через затримку друку у приватній друкарні «Тріада С» (м. Коростень). Як повідомили спостерігачеві ОПОРИ у комісіях, бюлетені вони повинні отримати 16 грудня.
ОПОРА нагадує, що відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 75 Закону України «Про місцеві вибори» територіальна виборча комісія на підставі договору, укладеного між нею і поліграфічним підприємством, забезпечує виготовлення виборчих бюлетенів для голосування на місцевих виборах: сільська, селищна, міська (міст районного значення) територіальна виборча комісія — не пізніш як за п’ять днів до дня голосування та отримує виготовлені виборчі бюлетені не пізніш як за чотири дні до дня голосування в упаковці підприємства-виготовлювача на підставі акта приймання-передачі за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.
Нагадаємо, що вибори у об'єднаних територіальних громадах Житомирщини відбудуться 18 грудня. Стежити за перебігом виборчої кампанії в області можна тут.
У разі виявлення порушень виборчого процесу звертайтеся за телефоном гарячої лінії ОПОРИ: 044 591 44 44(вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).
За коментарями звертайтеся:
Оксана Данильченко,
координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Житомирській області
Тел. 096 7139129,
пошта [email protected]
(#вибори16; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.