Октябрський районний суд міста Полтави за позовом Міністра аграрної політики України Тараса Кутового заборонив кандидату в народні депутати в одномандатному виборчому окрузі №151 Олександру Кутовому розповсюджувати передвиборну агітацію, яка ототожнюється з іменем позивача.
Нагадаємо, Тарас Кутовий в 2012 та 2014 роках обирався народним депутатом України в ВО 151. У квітні 2016 року Тараса Кутового було обрано Міністром аграрної політики України, а в окрузі були призначені проиіжні вибори народного депутата.
Згідно з позовом Олександр Кутовий розповсюджував агітаційні матеріали, а саме відеоролик та листівки, використовуючи символіку ідентичну тій, що використовувалась Тарасом Кутовим під час власних виборчих кампаній.
Крім цього, в агітаційних листівках Олександр Кутовий зазначав лише власне прізвище, що може вводити виборців в оману. Також відеоролик Олександра Кутового був використаний під час політичної агітації на ОДТРК «Лтава» 5 липня в період з 21:00 до 21:30. На думку Тараса Кутового, цей відеоролик дезорієнтує виборців та шкодить його діловій репутації.
Відповідно до позову, суд ухвалив рішення заборонити обласній державній телерадіокомпанії «Лтава», а також приватним, громадським та іншим телерадіоорганізаціям транслювати в ефірі відеоролик кандидата в народні депутати Олександра Кутового. Крім цього, суд заборонив розміщення будь-яких агітаційних матеріалів, які можуть пов’язувати вказаного кандидата з Тарасом Кутовим. Рішення було ухвалене 8 липня, того ж дня, коли був поданий позов Міністром аграрної політики.
Станом на 13 липня представники ОПОРИ 14 разів звертались з заявами до поліції щодо порушення виборчого законодавства в ВО №151. Наразі за жодною заявою немає рішення.
Також 13 липня спостерігачами ОПОРИ в місті Лохвиця зафіксовані незаконні агітаційні матеріали в підтримку кандидата від партії «Батьківщина» Руслана Богдана. Під час зустрічі кандидата та лідера партії Юлії Тимошенко з виборцями поруч зі сценою були розміщені агітаційні банери, які не мали вихідних даних.
ОПОРА зазначає, що відсутність вихідних даних на агітаційній продукції може бути свідченням залучення до виборчої кампанії коштів з-за меж виборчого фонду, що порушує рівність прав кандидатів згідно з пунктом 4 частини 5 статті 3 Закону України «Про вибори народних депутатів».
(#вибори16; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за проміжними виборами до Верховної Ради 2016 року, які відбудуться 17 липня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.