На Кіровоградщині зіпсували зовнішню рекламу двох кандидатів у народні депутати: Олександра Дануци, який балотується від партії «Слуга народу» в окрузі № 99 (центр – м. Кропивницький), та самовисуванця Максима Полякова (балотується в окрузі № 101, центр – смт Голованівськ).

«Я дізнався, що вночі зіпсували сітілайти із зображенням моїм та  «Слуги Народу». Опоненти витратились на друк, всю ніч працювали і таким чином підтвердили свою безпорадність перед нашим рейтингом», – написав кандидат у нардепи Олександр Дануца у Facebook. І розмістив світлини із зображенням сітілайтів із партійної символікою «Слуги народу» та зображенням самого кандидата у нардепи, на які наклеїли наклейки із логотипом всеукраїнського каналу і напис: «ТСН – бреше», «ТСН» – вони брешуть».

Фото з сторінки Олександра Дануци у Facebook

Керівниця кампанії, очільниця штабу кандидата у народні депутати Олександра Дануци Ірина Коваленко зазначила, що вони не зверталися до правоохоронних органів. «Ми і не плануємо звертатися до поліції. Адже це не перше порушення законодавства щодо нашого кандидата. Нас закидають «чорнухою» у соцмережах, очікуємо друковану продукцію з ознаками «чорного» піару. До виборів залишилося два тижні і ми не маємо часу ходити в поліцію», – підкреслила Ірина Коваленко. 

У Новоархангельському районі (округ № 101) облили червоною фарбою білборди самовисуванця кандидата у нардепи Максима Полякова. Про це політик написав на сторінці у соцмережах

«На камерах відеоспостереження встановлено особу, причетну до протиправних дій. Направлено заяви про злочин до правоохоронних органів», – йдеться в повідомленні.

Фото з сторінки Максима Полякова у Facebook

У секторі комунікації поліції Кіровоградської області повідомили, що до поліції надійшло п'ять заяв щодо пошкодження політичної реклами в області. 

«Випадки пошкодженян реклами свідчить про порушення принципів вільної та конкурентної боротьби. Пошкодження білборда політичної партії може мати ознаки хуліганства, що несе за собою кримінальну відповідальність (ст. 296 Кримінального кодексу України)», – зазначила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області

 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться щепонад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будутьнабагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)