В обласному центрі  на виборчій дільниці № 740994 мешканка Чернігова звернулася  до голови дільничної виборчої комісії Марини Солоніної зі скаргою на те, що з 2014 року її сестрі-покійниці надходять запрошення проголосувати, незважаючи на відповідні заяви з проханням виправити помилку.

Чернігівка: «Чому я маю плакати безкінечно? Вносять сестру-покійницю до списків.  Моє прізвище Прокопенко,  її - Заславська. П’ять років писала заяви – і знову приходять запрошення».

Нагадуємо, що згідно з ч. 8 ст. 8 Закону «Про вибори Президента України», кожний виборець голосує на виборах Президента України особисто. Голосування за інших осіб, а також передача виборцем права голосу будь-якій іншій особі забороняються.

В свою чергу, Держреєстр має оновлювати дані про виборців щомісяця, а у період виборів - за 10 і 4 дні до голосування. Станом на 31 березня на сайті зазначена кількість виборців у межах Чернігівської області в кількості 827 839 осіб, у тому числі 17 822 з відміткою про вибуття.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.