До окружної виборчої комісії №68 (центр - Ужгород) зверталися виборці із претензіями, що їм приходять смс-повідомлення та повідомлення у Viber про те, що згідно із новими правилами, ставити позначку у бюлетені потрібно не за того кандидата, якого підтримуєш, а поруч із прізвищем того кандидата, якого не підтримуєш.
За словами юриста ОВК №68 Олександра Волосянського, сьогодні до обіду до них звернулися близько 10 осіб із такою проблемою. Члени ОВК намагалися роз’яснити виборцям, що процедура голосування не змінилася, і голосувати потрібно так, як і раніше.
Відповідно до частини 6 статті 76 Закону України “Про вибори Президента”, у виборчому бюлетені для голосування виборець робить позначку "плюс" ("+") або іншу, що засвідчує його волевиявлення, у квадраті напроти прізвища кандидата на пост Президента України, за якого він голосує. Виборець може голосувати лише за одного кандидата.
Згідно з частиною 1 і 2 статті 6 Закону України “Про вибори Президента”, вибори Президента України є вільними. Виборцям забезпечуються умови для вільного формування своєї волі та її вільного виявлення при голосуванні. Застосування насильства, погроз, обману, підкупу чи будь-яких інших дій, що перешкоджають вільному формуванню та вільному виявленню волі виборця, забороняється.
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.
(#вибори; #opora; #опора)