У всіх пяти округах Кіровоградської області  не вистачає кандидатів у члени ДВК, про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ. 12 квітня був останній термін внесення до ОВК подань щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій від кандидатів у Президенти. 

Кожен з кандидатів у Президенти  України мав забезпечити членами ДВК для великих виборчих дільниць  - по вісім осіб, для середніх виборчих дільниць – по сім осіб, для малих виборчих дільниць – по шість осіб. У Кіровоградській області кандидат у Президенти Володимир Зеленський на більшість дільниць вніс достатню кількість кандидатур у члени ДВК. Кандидат у Президенти Петро Порошенко вніс всього по 2-3 кандидатури у члени ДВК  замість перебачених законом 6-8.

«При недостачі членів ДВК від кандидатів,  комісія формує склад ДВК за поданням голови відповідної виборчої комісії на підставі пропозицій членів ОВК. В даній ситуації це буде складно зробити через стислі терміни та масштаби «недостачі»  – до 4 тисяч осіб. Відповідно, формування ДВК увизначений законом термін, до 15 квітня включно – може бути ускладнене», - зазначила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами  у Кіровоградській області.

Найбільша кількість кандидатур у члени ДВК не вистачає у ТВО №100(центр – м. Бобринець). Тут комісія повинна знайти  і оформити через подання 1008 осіб.

Згідно з ч.8 ст. 85 Закону України «Про вибори Президента України»,  формування складу дільничних виборчих комісій з виборів Президента України для організації підготовки та проведення повторного голосування звичайних та спеціальних виборчих дільниць (далі – дільнична виборча комісія) має відбутися не пізніш як за п’ять днів до дня повторного голосування.

Згідно з ч.2 ст. 75 Закону України «Про вибори Президента України», дільнична виборча комісія повинна повідомити виборців про час і місце голосування не пізніш як за сім днів до дня повторного голосування.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

(#вибори; #opora; #опора)