Протягом 1-27 березня Центральна виборча комісія зареєструвала 65 довірених осіб від 14 кандидатів у Президенти в округах, які розташовані в межах Волинської області. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували постанови ЦВК про реєстрацію довірених осіб кандидатів у територіальних виборчих округах та відшукали інформацію про цих людей у відкритих джерелах.

Водночас, стосовно кількох осіб інформації, яка б пов’язувала із Волинню та дозволила точно ідентифікувати їх, знайти не вдалося.

Відповідно до постанови №424 від 1 березня 2019 року з довіреними особами на Волині визначився Олександр Мороз. Інтереси кандидата в окрузі №19 представлятиме Олександр Закрева, в окрузі №20 – Любов Лищишина, в окрузі №21 – Єва Савич, в окрузі №22 – Оксана Похилько, а в окрузі №23 – Георгій Мельник. Особа з ім’ям Олександра Закреви раніше працював начальником Локачинського відділу Володимир-Волинської місцевої прокуратури Волинської області, а Любов Лищишина очолює Горохівську районну централізовані бібліотечну систему. Єва Савич є головою Ковельського міського комітету профспілок працівників державних установ. Оксана Похилько працює у товаристві з обмеженою відповідальністю «Волиньморепродукти плюс», про Григорія Мельника відомо лише, що він – пенсіонер.

Кандидат Володимир Петров відповідно до постанови №436 від 1 березня також зареєстрував п’ятьох довірених осіб. В окрузі №19 нею стала Ольга Гендис, в окрузі №20 – Вікторія Олійник, в окрузі №21 – Ірина Гремалюк, в окрузі №22 – Віктор Раух, округ №23 – Ірина Абаньшина. Ольга Гендис працює у Володимир-Волинській школі І-ІІІ-ліцеї, Вікторія Олійник - у салоні краси «Імперія», Ірина Гремалюк є працівником у фізичної особи – підприємця. Віктор Раух – член футбольної команди «Торчин».

Відповідно до постанови №437 від 1 березня, довіреною особою Юлії Литвиненко в окрузі №19 стала Тетяна Бортнік,  в окрузі №20 – Надія Бойко, в окрузі №21 – Петро Новосад, в окрузі №22 – Сергій Дуда, а в окрузі № 23 – Олександр Колбун. Тетяна Бортнік  – вчитель початкових класів у Володимир-Волинському ліцеї «Центр освіти», Петро Новосад є фізичною собою-підприємцем, Сергій Дуда  працює на ТзОВ «КОМО Україна», а Олександр Колбун – на філії держпідприємства «Волинський облавтодор».

Двох довірених осіб у межах волинських округів відповідно до постанови ЦВК №443 від 4 березня зареєстрував Юрій Дерев’янко. Його інтереси в межах округу №20 представлятиме Віталій Шевченко, в окрузі №22 – Роман Колюхов. Віталій Шевченко працює у комунальному закладі – Рожищенському ліцеї №4, а  Роман Колюхов очолює обласний осередок партії «Воля». Також, згідно із постановою №521 від 11 березня кандидат визначився і з представником в окрузі №19 – ним став Олексій Сідловський.

Відповідно до постанови ЦВК №447 від 4 березня, довіреною особою Василя Журавльова  в окрузі №19 стала Ольга Бондарук, в окрузі №20 – Ольга Гусак, в окрузі №21 – Олена Чирук, в окрузі №22 – Олександр Кревський, в окрузі №23 – Олег Матвійчук. Ольга Бондарук викладає біологію у Володимир-Волинської гімназії імені Олександра Цинкаловського,  Олександр Кревський працює у ТОВ «Буд-лідер».

Також п’ятьох довірених осіб на Волині зареєстрував Юрій Кармазін. Відповідно до постанови №452 від 4 березня, інтереси кандидата у межах округу №19 представлятиме Михайло Лобів, в окрузі №20 – Костянтин Лядишев, в окрузі №21 – Юлія Костюк, в окрузі №22 – Олександр Поліщук, в окрузі №23 – Надія Селіонова. Михайло Лобів є фізичною особою-підприємцем, особа з ім’ям Костянтин Лядишев раніше був директором ТзОВ «Бонфікс інком лтд», а Олександр Поліщук – керівником приватного підприємства «Шацькземсервіс». Щодо інших осіб інформації знайти не вдалося.


Із довіреними особами в межах волинських округів визначився і Олександр Соловйов. Згідно із постановою ЦВК №454 від 4 березня, його інтереси в межах округу №19 представлятиме Аліна Чубарська, в окрузі №20 – Юрій Мудрак, в окрузі №21 – Жанна Бойко, в окрузі №22 – Віталій Криштапюк, в окрузі № 23 – Катерина Басюк. Юрій Мудрак є керівником ТзОВ  «Деі т Верітас», яке здійснює свою діяльність у сфері права, Жанна Бойко представляє Ковельське ремонтне житлово-комунальне підприємство №1, Віталій Криштапюк працює в ТзОВ «Волинь Аква Стандарт», а Катерина Басюк працює у Маневицькому ДНЗ №4.

Відповідно до постанови ЦВК № 456 від 4 березня 2019 року, трьох довірених осіб зареєстрував Віталій Скоцик.  В окрузі №20 це Тарас Нікітін, в окрузі №22 – Пауліна Леснича, а в окрузі, №23 – Віта Харчук. Тарас Нікітін – працівник Луцького національного технічного університету, Пауліна Леснича – старший лаборант Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки,  Віта Харчук також представляє цей виш. Також Віталій Скоцик зареєстрував двох довірених згідно із постановою №506 від 7 березня. В окрузі №19 нею став Василь Подзідзей, а в окрузі №21 – Юрій Лісовецький. Василь Подзідзей очолює загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів села Бубнів Володимир-Волинського району, а Юрій Лісовецький  працює  у ТОВ «Спринтер центр».

Також п’ятьох представників на Волині зареєстрував Сергій Носенко. В окрузі №19 його довіреною особою стала Алла Оніщук, в окрузі №20 – Сергій Ковалок, в окрузі №21 – Надія Корнієвська, в окрузі №22 – Валентина Замелюк, а в окрузі №23 – Віра Рибачук. Алла Оніщук – фізична особа-підприємець, Валентина Замелюк – бухгалтер ТОВ «Зустріч»,  а Віра Рибачук – майстер виробничого навчання Маневицького професійного ліцею. Інформації щодо інший осіб, яка б дозволила асоціювати їх із Волинню, знайти не вдалося.

Ігор Смешко зареєстрував довірених осіб у трьох волинських округах. Згідно із постановою №487 від 6 березня, його інтереси в окрузі №19 представлятиме Ігор Поліщук, №20 – Володимир Мороз, а в окрузі №21 – Сергій Ліщук. Ігор Поліщук та Володимир Мороз – приватні підприємці, а Сергій Ліщук є керівником компанії «Єврозахід». Також відповідно до постанови ЦВК №604 від 20 березня 2019 року, кандидат визначився ще із двома довіреними особами у межах Волині. Зокрема, його інтереси в окрузі №22 представлятиме Олександр Гордієнко, а в окрузі №23 – Роман Міцевський. Олександр Гордієнко є працівником ПП «Візерунок», а Роман Міцевський займається підприємницькою діяльністю.

Відповідно до постанови №488 від 6 березня 2019 року, довіреною особою Віталія Купрія в окрузі №19 стала Євгенія Мазурок, в окрузі №20 – Людмила Марадевич, в окрузі №21- Олександра Ткачук, в окрузі №22 – Наталія Губач, а в окрузі № 23 – Віктор Самчук. Повна тезка Людмили Марадевич зареєстрована як фізична особа-підприємець у Горохівському районі, яка спеціалізується на торгівлі з лотків і на ринках іншими товарами, Олександра Ткачук працює на дочірньому підприємстві ТРК «Аверс». Натомість Євгенія Мазурок та Віктор Самчук – пенсіонери.

Роман Безсмертний відповідно до постанови №498 від 7 березня зареєстрував трьох довірених осіб. Інтереси кандидата в окрузі №19 представлятиме Володимир Гавриш, в окрузі №20 – Юрій Казмірук, в окрузі №23 – Петро Хомич. Володимир Гавриш є головою групи компаній «Гавриш і партнери», Юрій Казмірук на Волині відомий як екс-заступник міністра будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, а також екс-головний архітектор Луцька, колишній начальник управління містобудування та архітектури Луцької міської ради, а Петро Хомич – керівник Маневицького краєзнавчого музею.

Водночас, за змістом частини восьмої статті 67 Закону України «Про вибори Президента України» кандидат на пост Президента України у будь-який час до дня виборів може прийняти рішення про відкликання довіреної особи та про внесення іншої кандидатури замість вибулої. Тож Роман Безсмертний скористався цим правом і відповідно до постанови ЦВК  №638 від 22 березня скасував реєстрацію Володимира Гавриша. Замість нього інтереси кандидата в окрузі №19 представить фізична особа-підприємець Юрій Динько. Натомість Гавриш став довіреною особою в окрузі №22. Також згідно із цією постановою, довіреною особою в окрузі №21 призначили Федора Заяця, який представляє ПрАТ «Волиньтурист».

Відповідно до постанови ЦВК №526 від 12 березня, двох довірених осіб на Волині зареєстрував також Геннадій Балашов. Зокрема, в окрузі №22 його інтереси представлятиме Андрій Васильєв, а в окрузі №23 – Андрій Краковецький. Повний тезка Андрія Васильєва очолює Федерацію велосипедного спорту у Волинські області, а Андрій Краковецький є керівником Луцької міської партійної організації політичної партії «5.10».

Також відповідно до постанови ЦВК №559 від 15 березня із довіреними особами на території Волині визначився Андрій Новак.  В окрузі №19 його інтереси представлятиме Анастасія Гончарук, в окрузі №20 – Олександр Касько, в окрузі №21 - Анна Христич, в окрузі №22 – Володимир Мілінчук, а в окрузі № 23 – Галина Чирко. Про Олександра Каська відомо лише, що чоловік перебуває на пенсії, натомість особа з ім’ям Анна Христич є студенткою Волинського коледжу НУХТ, а Володимир Мілічнук є старшим викладачем кафедри педагогічної та вікової психології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Галини Чирко була обрана депутатом Камінь-Каширської райради на виборах 2010 року, була членом ВО «Батьківщина».

Нагадаємо, що у період до 11 лютого ЦВК зареєструвала 26 довірених осіб у волинських округах. З 11 до 28 лютого на Волині зареєстрували ще 64 довірені особи від низки кандидатів у Президенти України. Проте згодом зі скасуванням реєстрації кандидатів Андрія Садового та Сергія Кривоноса, з вказаної кількості виключили 8 осіб (5 від Садового та 3 від Кривоноса відповідно). Тож загалом у межах округів на Волині станом на 27 березня зареєстровано 147 довірених осіб, які представляють інтереси 31 кандидата у Президенти.

Нагадаємо, відповідно до статті 67 Закону України «Про вибори Президента України», кандидат на пост Президента України може мати не більше 5 довірених осіб в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі та по одній довіреній особі у кожному територіальному окрузі.

Згідно із частиною 2 цієї ж статті, довірені особи кандидата ведуть агітацію за обрання його Президентом України, сприяють кандидату на пост Президента України у проведенні виборчого процесу, представляють інтереси кандидата у відносинах з виборчими комісіями, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування, засобами масової інформації, об'єднаннями громадян, виборцям.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)