У ніч з 13 на 14 березня  у Кремінському районі Луганської області фарбою закидано 4 білборди кандидата в Президенти та чинного Глави держави Петра Порошенка, розташовані уздовж автошляху. Про це повідомляють представники ОПОРИ з Луганщини.

Зокрема, такі дії вчинені стосовно білбордів «Кандидатів багато – Президент один! Петро Олексійович Порошенко» на відрізку автотраси сполученням Кремінна – Рубіжне, а саме – по вул. Донецькій  та по вул. Лиманська, а також на виїзді із міста Кремінна до міста Рубіжне.  Борди облиті червоною фарбою в районі стилізованого зображення обличчя кандидата в Президенти, плями загальним розміром близько 30 квадратних сантиметрів.

Як зазначає начальник відділу комунікації ГУНП в Луганській області Тетяна Погукай, на місцях подій працювали слідчо-оперативні групи Національної поліції, події обставин встановлюються, факти було зареєстровано та наразі ведеться перевірка.

«Пошкодження агітаційних матеріалів зареєстрованих кандидатів може розглядатися як перешкоджання діяльності суб'єкта виборчого процесу, що поєднане з пошкодженням майна (ч. 2 ст. 157 ККУ). При кваліфікації зазначених діянь поліції слід звернути увагу на мету скоєння злочину. У випадку відсутності мети у винної особи щодо перешкоджання агітаційній діяльності кандидата в Президенти, такі дії можуть мати ознаки хуліганства (ст. 296 ККУ)», — зазначає радник з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Павло Романюк.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.