На Кіровоградщині напередодні свята 8 Березня жінкам роздавали квіти від імені кандидатів у Президенти. Також мешканців Кропивницького пригощали пирогами, млинцями з нагоди Масляної. Свята для агітації використали команди кандидатів у Президенти Сергія Тарути, Юлії Тимошенко та Олега Ляшка. Відповідні факти зафіксували представники ОПОРИ в Кіровоградській області.
У місто Гайворон приїздив кандидат у Президенти Олег Ляшко. З нагоди свята політик вручив жінкам, які брали участь у зустрічі, троянди. Традиційно Ляшко фотографувався з місцевими мешканцями.
А у Кропивницькому з намету із зображенням кандидата у Президента Сергія Тарути разом з політичною агітацією роздавали мімозу. За квітами стояла ціла черга жінок у віці.
Представники ВО «Батьківщини» влаштували флешмоб на центральній площі Кропивницькоого і записали відеопривітання з 8 Березнем. У всіх учасників був на шиї жовто-блакитний шарф з написом «Юлія Тимошенко – 2019». Також представники цієї політичної сили провели святкування Масляної на двох мікрорайоннах. Людей пригощали чаєм, млинцями та пирогами з наметів ВО «Батьківщина». Під час свят виступав довірена особа Юлії Тимошенко по округу № 99 Олександр Цертій.
Скріншот відео з сторінки Олександра Цертія у Facebook
«Мова не іде про підкуп виборців. Адже сума, з якої починається підкуп, за українським законодавством, більше 3% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, це 57,63 грн і більше. Але така увага політиків може сприяти нерівній інформаційній присутності учасників виборчого процесу, що може спричинити порушення принципу рівних можливостей», – наголосила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області.
У період виборчої кампанії відповідно до частини 6 статті 64 Закону України «Про вибори Президента України»: «Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей. Така передвиборна агітація або надання виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата або згадуванням його імені, вважається підкупом виборців, зазначеним у пункті 1 частини третьої статті 56 цього Закону».
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.