Протягом трьох днів (20-22 лютого) у складі п'яти волинських ОВК замінили двох голів та шістьох членів комісій. Очільників ОВК змінили в округах №21 та №23, а «ротація» щонайменше одного представника відбулася у кожній із комісій.
Зауважимо, що всі заміни відбулися у зв’язку з внесенням подань суб’єктами, за поданням яких кандидатури таких членів включили до складу виборчої комісії.
Як вже повідомляла ОПОРА, перша заміна відбулася 20 лютого. Відповідно до постанови ЦВК №353 достроково припили повноваження голови ОВК №23. Так, Аллу Гаврилюк (від кандидата Іллі Киви) за поданням кандидата замінили на Богдана Грищука. Тож тепер він очолює комісію.
Також 21 лютого ЦВК внесла зміни до складу одразу чотирьох волинських ОВК. Зауважимо, що у всіх чотирьох комісіях замінили представників кандидата Ігоря Шевченка (самовисування). Так, відповідно до постанови ЦВК №364 достроково припинили повноваження члена ОВК №20 від Шевченка Валентини Баран. За поданням суб’єкта висування її замінила Галина Іщук.
В ОВК №21 достроково припинили повноваження Олени Богуш, натомість включили до складу Галину Богдасюк. В окрузі №22 достроково припинили повноваження Андрія Мисковця, замість якого до комісії увійшла Марія Мотиль, а в ОВК №23 Володимира Павлюка замінила Любов Каранець.
22 лютого у складі трьох волинських ОВК також відбулися зміни. Відповідно до постанови ЦВК №375, в ОВК №19 замінили представника Ігоря Шевченка – замість Галини Лукашук у комісії буде працювати Сергій Будцев.
В ОВК №20 замінили одразу двох осіб: замість Ірини Рудь (від Володимира Петрова) працюватиме Любов Бойко, а за поданням Віталія Скоцика замість Тетяни Хомич буде працювати Тарас Камінський.
Також відбулися зміни в ОВК №21 – тут замінили голову комісії, представницю Віталія Скоцика Людмилу Каленську. Тож відтепер комісію очолює Володимир Кузін.
Нагадаємо, на Волині до складу п’яти ОВК увійшло 179 членів за поданням 37 кандидатів. Також вказані комісії майже на третину складаються із «досвідчених» членів, проте на перше засідання ОВК не прийшло 27% від їхнього складу.
Також нагадаємо, що згідно із частиною 2 статті 26 Закону України «Про вибори Президента України», повноваження окружної виборчої комісії починаються з моменту складення присяги не менш як двома третинами її складу, визначеного при її утворенні, на її першому засіданні, яке проводиться не пізніш як на другий день після дня прийняття рішення про її утворення і скликається її головою.
Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 30 цього ж закону повноваження члена окружної, дільничної виборчої комісії можуть бути припинені достроково виборчою комісією, яка її утворила, у зв'язку з внесенням подання про заміну члена виборчої комісії відповідним кандидатом на пост Президента України.
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.