На Вінниччині на виборчих дільницях розповсюдженим порушенням є недостатня кількість виборчих скриньок. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.
Так, на виборчій дільниці №050171, що у селі Майдан-Чапельський Вінницького району (виборчий округ №12), лише одна стаціонарна виборча скринька та одна для голосування на дому.
За словами голови ДВК Тетяни Базелюк, скриньки не поставили через те, що немає місця, де їх поставити, оскільки це приміщення ФАПу і площа дуже мала.
На виборчій дільниці №051449, що у місті Вінниця (виборчий округ №12), поставили 4 стаціонарні виборчі скриньки замість 6.
Також за повідомленнями спостерігачів ОПОРИ, недостатня кількість виборчих скриньок на дільницях №050598, що у селі Костянтинівка Липовецького району (виборчий округ №18) та №051070, що у селі Краснянка Тиврівського району (виборчий округ №14).
Відповідно до ч. 6 ст. 83 Закону України «Про вибори народних депутатів України», 6. кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок - стаціонарних (великих) та переносних (малих). Для голосування використовуються виборчі скриньки, виготовлені з прозорого матеріалу за розмірами, встановленими Центральною виборчою комісією. Кожній виборчій скриньці присвоюється власний номер, який проставляється на цій скриньці. Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня - не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика - не менше шести стаціонарних виборчих скриньок. Кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок. Стаціонарні виборчі скриньки встановлюються у приміщенні для голосування так, щоб виборці при підході до них мали можливість проходити через кабіни (кімнати) для таємного голосування. Порядок виготовлення, обліку, використання та зберігання виборчих скриньок визначається Центральною виборчою комісією.
(#вибори; #opora; #опора)