9 липня в Полтаві кандидат в народні депутати в 145 виборчому окрузі Євген Ніколаєнко (суб’єкт висування – «Європейська солідарність») влаштував показ мультфільму для дітей. Під час заходу дітям безкоштовно роздавалась солодка вата.

Показ мультфільму відбувся близько 21 години за адресою вулиця Курчатова 13. У дворі будинку були встановлені екран та лавки. Біля екрану було розміщено агітаційний банер кандидата. На захід прийшло близько сотні людей різного віку.

На початку показу на екрані відбулась трансляція агітаційного ролика кандидата, після чого розпочався мультфільм. Біля екрану знаходився апарат з виготовлення солодкої вати, яку можна було отримати тільки дітям. В період трансляції мультфільму Ніколаєнко спілкувався з місцевими жителями.

За словами координатора спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області, такі дії можуть мати ознаки порушення виборчого законодавства.

«Якби солодка вата була запакована та містила на упаковці символіку кандидата або політичної партії, то такі б дії не мали ознак порушення. Роздача ж вати у такому вигляді, як здійснював це Євген Ніколаєнко, може мати ознаки непрямого підкупу виборців. Також слід зазначити, що залучення до агітаційного заходу дітей може впливати на їхніх батьків, тобто виборців. Іншими словами, даючи дітям певного роду подарунку, кандидат може впливати на прихильність до себе збоку їхніх батьків, отримуючи додаткові голоси», – розповів координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області.

Згідно з частиною 14 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

Нагадаємо, раніше ОПОРА повідомляла про можливий непрямий підкуп виборців на Полтавщині під час святкування Івана Купала.

За коментарями звертайтеся:
e-mail: [email protected]

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)