Окружні виборчі комісії на Черкащині 1093 дільничні виборчі комісії. До їхнього складу увійшли 16053 особи. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

Так, окружна виборча комісія №194 утворила 83 дільничні виборчі комісії, у роботі яких буде задіяна 1281 особа, №195 – 159 ДВК (2473 особи), №196 – 218 ДВК (3290 осіб), №197 – 142 ДВК (2231 члени), №198 – 133 ДВК (1994 людини), №199 – 186 ДВК (2352 особи) та №200 – 172 ДВК (2432 людини).

Зазначимо, що окружна виборча комісія №199 не змогла утворити ДВК 5 липня. Керівництво комісії намагалося обдзвонювати людей, які працювали на президентських виборах, щоб доформувати ДВК. Їх вносили від голови комісії, не маючи відповідних заяв і самого подання голови. Спостерігачка ОПОРИ звернула на це увагу комісії і склала акт. Після цього ці дії припинили. Комісії вдалося утворити ДВК лише після півночі 7 липня.

Окрім того, зранку 6 липня на ОВК 197 виявили, що під час розподілу квот та формування комісій сталася помилка. Її нібито допустив системний адміністратор. Подання від "Опозиційного блоку", який має фракцію у парламенті, а відтак і право на обов'язкове включення своїх членів до ДВК без жеребкування, у систему "Вибори" внесли як від партії-суб’єкта виборчого процесу, кандидати від якої зареєстровані в загальнодержавному багатомандатному окрузі і чиї кандидатури до ДВК підлягають жеребкуванню. Представники "Опозиційного блоку" звернулись зі скаргою до ЦВК.

ОВК 197 ухвалила рішення внести зміни до своєї постанови №15 і переформувати ДВК з урахуванням помилки, тобто з обов'язковим включенням всіх членів ДВК з подання «Опозиційного блоку», що вплинуло як на квоти інших суб'єктів, так і відповідно на склади комісій, в той час як деякі з них вже в повному складі прийняли присягу. Фактично ОВК утворила дільничні комісії в дещо оновленому складі сьомого липня.

Окрім того, спостерігачі ОПОРИ відзначають, що на деяких ОВК під час внесення подань виявляли так званих «двійників», тобто люди були подані кандидатурами до складу ДВК від двох різних суб’єктів виборчого процесу. Понад 20 таких «двійників» на 195 і 197 ОВК, відразу понад 40 на 198 і 200 виборчих комісіях.

Нагадаємо, під час першого туру президентських виборів на Черкащині були утворені 1097 дільничних виборчих комісій, до складу яких увійшли 15056 осіб.

За коментарями звертайтеся:
Захар Колісніченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області
тел.: 0972303533

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)