Втретє спостерігачі ОПОРИ фіксують політичну рекламу за кандидата-мажоритарника від “Слуги народу” Артема Дубнова у громадському транспорті. Цього разу — на 590 маршруті міських мікроавтобусів.
Кандидат балотується на Троєщині. Політичну агітацію вкотре зафіксовано на транспорті, що курсує по Деснянському районі.
Цього разу рекламу помітила містянка, Ольга Мусіяченко. І повідомила про це ОПОРУ. Разом із спостерігачкою вони сіли у маршрутку з політичною агітацією і дорогою викликали поліцію на кінцеву зупинку.
Фото Громадянської мережі ОПОРА. Маршрутка № 590 з агітацією в салоні їде на Троєщину
З цього моменту фіксування правопорушення перетворилося на екшин. Правоохоронці повідомили водієві, що складатимуть протокол. Водій же зазначив, що до реклами в салоні не має відношення, бо її не розміщував. Після цього сів за кермо і поїхав. А патрулі кинулися в погоню. Їх колеги тим часом на кінцевій складали протокол.
Фото Громадянської мережі ОПОРА. Поліція складає протокол і бере свідчення
“Роль водіїв у процесі розміщення реклами справді може виявитися мізерною, - зазначив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Києві. - Але тікати від правоохоронців погана ідея, бо в Кодексі про адміністративні правопорушення на цю тему є окрема стаття”.
Він додав, що Громадянська мережа ОПОРА працює над встановленням замовників і виконавців щодо розміщення політичної реклами у громадському транспорті. І звернулась до Деснянського управління поліції з проханням окремо перевірити, яку роль у цьому ланцюжку відіграють власне звичайні водії.
Коли Ольга Мусіяченко разом із спостерігачкою ОПОРИ покидали місце події, то з наступних маршруток №590, які приїжджали на кінцеву, водії екстренно викидали агітполіграфію попід стовпи електромереж. Диспетчерка дала розпорядження.
Фото Громадянської мережі ОПОРА. Ось так утилізували агітацію з ознаками порушення на 590 маршруті в Києві
З огляду на те, що правопорушення зафіксоване на низці маршрутів, що курсують Деснянським районом, Громадянська мережа ОПОРА звернулась до Головного управління поліції Києва з проханням перевірити весь тутешній громадський транспорт.
Раніше кандидат Артем Дубнов заявляв, що не має відношення до цієї агітації і сам скаржився на неї у поліцію. Правоохоронці поки не спростували і не підтвердили цієї заяви.
Нагадаємо, розміщення політичної агітації у громадському транспорті заборонене Законом України “Про вибори народних депутатів”. Відповідальність передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Частина 9 статті 74 закону “Про вибори народних депутатів”:
“Розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, розміщення політичної реклами у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації, у тому числі політичної реклами, через телерадіотрансляційні або інші інформаційні мережі сповіщання пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, у транспортних засобах громадського користування забороняється”.
Стаття 212-14 КупАП:
“Порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях громадянином - тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи матеріалів політичної реклами підприємствами - розповсюджувачами реклами - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.”
(#вибори; #opora; #опора)