У Хмельницькій області команда «Європейської Солідарності» відвідала Меджибіж, Ярмолинці, Хмельницький, Дунаївці та Кам’янець-Подільський. Здебільшого зустрічі з громадами відбувалися без серйозних інцидентів. Однак у Хмельницькому та Ярмолинцях спостерігачі ОПОРИ зафіксували суперечки з представниками «Національного корпусу» й ВО «Свобода», а в Кам’янці-Подільському – короткочасну сутичку з начебто прихильниками Анатолія Шарія.

4 липня Хмельниччину відвідав лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко разом із командою. Партійці побували в селищах Меджибожі, Ярмолинцях, містах Хмельницькому, Дунаївцях та Кам’янці-Подільському. Оголошення про візит опублікували вранці 4 липня на сторінці «Європейська Солідарність - Хмельниччина» у Facebook.

Зустрічі партійців з громадами в Меджибожі та Дунаївцях відбулися без інцидентів.

Натомість у Хмельницькому запланована прогулянка кандидатів у нардепи від «Європейської Солідарності» вулицею Проскурівською розпочалася з двогодинним запізненням. При цьому Петра Порошенка та його команду супроводжували не лише місцеві партійці та прихильники, але й представники «Національного корпусу», які намагалися отримати від п’ятого президента України відповіді на свої запитання «про відрубані руки» та «про Свинарчуків», однак конфлікт обмежився суперечками, вигуками «Ганьба!» від обох сторін та «Ганьба «Нацкорпусу»!»

У Ярмолинцях про те, «чому Свинарчуки не за гратами?» і чому довіреною особою Петра Порошенка під час президентських виборів був «регіонал Герега», колишнього президента запитував кандидат у народні депутати від ВО «Свобода» у виборчому окрузі №192 Назарій Чепко з групою прихильників. Відтак виникла суперечка з тими, хто прийшов підтримати представників «Європейської Солідарності».

У Кам’янці-Подільському, як повідомляє спостерігачка ОПОРИ, під час виступу Петро Порошенко закликав своїх прихильників «допомогти відпустити кульки» начебто симпатику Анатолія Шарія, після чого виникла штовханина, яка, утім, тривала недовго.

Окрім зустрічі з Петром Порошенком та кандидатами в народні депутати від партії в багатомандатному виборчому окрузі Софією Фединою, Віталієм Гайдукевичем та Андрієм Карповим (Полтавою), у Кам’янці-Подільському відбувся також концерт за участі гуртів «KOZAK SYSTEM» і «ХАС».

«Порушень під час зустрічей представників «Європейської Солідарності» з мешканцями населених пунктів області ОПОРА не фіксувала. Агітаційні заходи відбувалися відповідно до вимог виборчого законодавства, а конфлікти з представниками опонентів відбувалися переважно в форматі словесних сутичок та не мали серйозних наслідків»,  – повідомив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 68 Закон України «Про вибори народних депутатів України» передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію - суб'єкта виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України, зокрема шляхом проведення зборів громадян, інших зустрічей з виборцями, проведення концертів чи інших публічних заходів за підтримки партії - суб'єкта виборчого процесу чи кандидата у депутати.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)