Під час презентації кандидатів від політичної партії «Слуга народу («ЗЕ-команди»)  у Заставні 29 червня спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували кілька порушень, зокрема відсутність вихідних даних на банері та рекламу-анонс заходу у місцях, де законом забороняється.

Захід з представленням кандидатів відбувся на центральній площі Заставни (виборчий округ №204). Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували дві афіші з анонсом цієї події, розміщені з порушенням виборчого законодавства.

Зокрема, одне рекламне оголошення про захід з презентацією «Зе-команди» було вивішене на будівлі автостанції.

Відповідно до частини 9 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, розміщення політичної реклами у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації, у тому числі політичної реклами, через телерадіотрансляційні або інші інформаційні мережі сповіщання пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, у транспортних засобах громадського користування забороняється.

Ще одне оголошення з таким же змістом було вивішене на приміщенні фінансового управління Заставнівської районної державної адміністрації.

Відповідно до частини 5 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності.

До початку заходу спостерігач Громадянської мережі ОПОРА зафіксував політичний банер без вихідних даних. Після звернення до керівника районного виборчого штабу "Слуги народу" Руслана Леваніна банер прибрали.

Також спостерігач Громадянської мережі ОПОРА відзначив, що на події були присутні неповнолітні у футболках з символікою політичної партії «Слуга народу».

«Законом встановлені чіткі обмеження щодо агітації. Заборонено розміщувати агітацію на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, також заборонено розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності. Кожен орган місцевого самоврядування повинен прийняти рішення про визначення місць, в яких дозволяється розміщувати агітацію і обладнати відповідні стенди», – каже координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернівецькій області.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)