Упродовж 20-21 червня спостерігачі ОПОРИ фіксували в Івано-Франківській області агітацію кандидатів та партій без вихідних даних та розміщену ймовірно не за кошти виборчого фонду. В результаті подали до поліції 13 заяв про 40 випадків імовірного порушення виборчого законодавства. 

У Калуші, Коломиї та Івано-Франківську спостерігачі виявили оформлені неналежним чином білборди із написом «За єдність 100% нації. Приєднуйся!» із агітацією за ВО «Свобода». У Івано-Франківську зафіксували сітілайти з агітацією за політичну партію «Голос» та білборди з агітацією «Радикальної партії». На агітаційних матеріалах цих партій не було вихідних даних, як того вимагає Закон «Про вибори народних депутатів України» (ч. 23 ст. 74 Закону). А саме: відомостей про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, тираж, інформації про осіб, відповідальних за випуск.

«Окрім того у нас немає даних щодо відкриття виборчого фонду цих партій, в той час, як ЦВК зареєструвала кандидатів згаданих партій у загальнодержавному окрузі, та вони розпочали свою агітацію», - коментує координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами на Івано-Франківщині.

Також у Калуші , Болехові, Надвірній та Івано-Франківську спостерігачі зафіксували агітаційні матеріали кандидата у депутати по округу № 86 Тараса Виноградника, розміщені ймовірно не за кошти виборчого фонду. Це білборди із написом «Є РУХ- буде Україна. Тарас Виноградник». На агітації Виноградника були необхідні вихідні дані, однак станом на 20-21 червня спостерігачам не було відомо про  створення його виборчого фонду.

«Центральна виборча комісія зареєструвала Тараса Виноградника кандидатом 18 червня. Відповідно до частини 5 статті 69  Закону «Про вибори народних депутатів України» кандидати чи партія, яка їх висунула, зобов’язані відкрити рахунок свого виборчого фонду не пізніше, як на десятий день з дня реєстрації.  Закон забороняє розміщення агітації не за кошти виборчого фонду», - зауважив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами на Івано-Франківщині.

По 40 зафіксованих протягом 20-21 червня випадках спостерігачі подали до поліції 13 заяв. Від початку виборчої кампанії ОПОРА на Івано-Франківщині подала до поліції 30 заяв з проханням перевірити законність розміщення агітаційних матеріалів в області. Попередні заяви стосувались білбордів із агітацією за кандидатів Богдана Станіславського та Оксану Савчук.

Як уточнює координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами на Івано-Франківщині  згідно ч.2 ст. 212-13 Кодексу про адміністративні правопорушення України розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так само організація такого розповсюдження - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

А відповідно до ст. 212-10 КУпАП здійснення передвиборної агітації у формах і засобами, що суперечать Конституції або законам України, або інше порушення встановлених законом обмежень щодо ведення передвиборної агітації, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)