Спостерігач ОПОРИ викликав поліцію 21 червня через виявлену на території міста Одеси низку білбордів від імені партії «Опозиційна платформа – За життя».

Білборди з’явилися вранці у різних районах міста. На них зображені представники партії Вадим Рабінович та Ілля Кива та є напис: «Була би моя воля – я б розстрілював автобуси Донецьк-Київ і Київ-Донецьк. Ілля Кива».

Спостерігач ОПОРИ звернувся до поліції із заявою про те, що, по-перше, на згаданих білбордах містяться ознаки розпалювання ворожнечі та ненависті. Крім того, у розміщенні цих рекламних конструкцій можуть вбачатися ознаки здійснення передвиборної агітації у формах і засобами, що суперечать Конституції або законам України (стаття 212-10 КУпАП). По-друге, у заяві ОПОРИ вказано, що, оскільки на білбордах відсутні вихідні дані, це може мати ознаки порушення передбаченого статтею 21213 КУпАП – «виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск».

Водночас представник партії «Опозиційна платформа – За життя» і народний депутат Микола Скорик у Facebook заявив, що розміщення білбордів має «умисний протиправний і провокаційний характер» і що такі дії «ганьблять ім'я і репутацію політичної сили, до якої я належу. Очевидно, зловмисниками є політичні опоненти, метою яких є приниження, спотворення міркувань і уявлень виборців про політичну партію в цілому і її персоналій зокрема, а також маніпулятивний вплив на свідомість громадян України», - написав він.

Політик повідомив, що направив відповідні звернення Одеському міському голові Геннадію Труханову та до Головного управління Національної поліції в Одеській області.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бойко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області
тел.: (048) 716 40 18

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.