У Черкасах для зручності людей з інвалідністю вдалося перенести сім виборчих дільниць у міських школах із другого поверху на перший.
Як розповів громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРИ в Черкаській області, станом на 12 червня в Черкасах загалом 16 виборчих дільниць знаходилися на других поверхах шкіл. У підсумку, до 20 червня вдалося домогтися перенесення на перший поверх семи з них. Це ті дільниці, де це можна було зробити в межах однієї виборчої адреси.
«Мною було ініційовано проведення наради ситуативного виборчого штабу при міській раді для вирішення цієї проблеми. На одній з нарад, за участю представників департаментів охорони здоров’я, освіти та гуманітарної політики, організаційного забезпечення було частково вирішено це питання. У семи школах вдалося знайти спортзали, або холи, де тепер, на позачергових виборах, і будуть обладнані виборчі дільниці», - розповідає він.
Були перенесені на перший поверх виборчі дільниці з такими номерами: 711012 (вул. Нарбутівська, 206, школа №25), 711018 (вул. .Героїв Дніпра, 27, гімназія №31), 711022 (вул. Героїв Дніпра, 13, школа №33), 711051 і 711052 (вул. ВіталіяВергая, 14/1, школа №26), 711055 (вул. ВіталіяВергая, 14, школа № 30) та 711085 (вул. Бидгощська, 1, школа №24).
«По інших дев’яти – на сьогодні просто немає такої можливості. Приміщень на перших поверхах немає. Ми розглядали варіанти із іншими будівлями, куди можна було спробувати перенести. Але через обмежені терміни дострокових виборів ми просто не встигли це зробити. На даний час розглядається можливість залучення волонтерів для допомоги вразливим групам населення під час голосування», - додає омбудсмен.
За словами омбудсмена, в планах до місцевих виборів 2020 року для зручності людей з інвалідністю перенести і решту дільниць на перші поверхи будівель.
Нагадаємо, позачергові парламентські вибори відбудуться 21 липня цього року.
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.