У Кіровоградській області не всі окружні виборчі комісії  ведуть  документацію згідно з виборчим законодавством. Зокрема, дві ОВК не оприлюднюють протоколи засідань комісій, а одна  не надала спостерігачам ОПОРИ для ознайомлення.

Спостерігачі ОПОРИ в приміщенні окружної виборчої комісії № 100 не виявили протоколів на стенді офіційних матеріалів. Але сам протокол був наданий спостерігачу для ознайомлення. В ОВК № 99 протоколів немає на стенді. Також на прохання спостерігачів ОПОРИ ознайомитися з виборчою документацією, члени комісії запевнили, що протокол є, але він у секретаря, який не на місці.

Голова окружної виборчої комісії № 99 Олексій Коваленко розповів, що протоколи обох засідань комісії вели. «Наразі у нас є проблема із секретарем. Адже йому 71 рік і він не володіє комп’ютерною технікою. Я хочу його змінити і налагодити нормально роботу. Це тимчасова проблема. Нині чинний секретар у роздумах, чи хоче він полишити цю посаду. На крайній випадок ми проведемо засідання і приймемо рішення, що секретар не справляється з обов’язками», – зазначив Олексій Коваленко.

За словами координаторки спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області, у всіх інших округах ведуться протоколи, їх надають для ознайомлення. «В ОВК  № 100 (місто Бобринець) протоколу немає на стенді, але він є і з ним можна ознайомитися. Натомість у Кропивницькому спочатку секретар комісії нам розповів, що протокол відсутній. Під час наступного візиту, вже після другого засідання комісії, протоколів так само не було».

Згідно з частиною 2 статті 35 Закону України «Про вибори народних депутатів України» протокол засідання комісії може бути наданий для ознайомлення суб'єкту виборчого процесу на його вимогу не пізніше наступного засідання комісії. У цей же строк протокол засідання виборчої комісії вивішується на стенді офіційних матеріалів комісії для загального ознайомлення та надсилається до Центральної виборчої комісії. Центральна виборча комісія оприлюднює протокол засідання виборчої комісії на своєму офіційному веб-сайті невідкладно після його надходження.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться щепонад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будутьнабагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)