Протягом 17-24 жовтня громади в межах 197 виборчого округу відвідали лідери політичних партій, що мають своїх висуванців на проміжних виборах народного депутата, Олег Тягнибок («Свобода») та Юрій Левченко («Народовладдя»). Також до агітації на користь свободівця долучився Богдан Бенюк. А на заході, який організував кандидат від «Слуги народу» Віталій Войцехівський, був присутній народний депутат від цієї політсили Василь Вірастюк.

24 жовтня у Каневі відбувся спортивний захід (відкрите тренування) Strongman. Як зазначено на афіші заходу, подія відбувається на запрошення Віталія Войцехівського.

Рефері відкритого тренування був народний депутат від партії «Слуга народу» Василь Вірастюк, який навесні переміг на проміжних виборах на Івано-Франківщині (округ №87).

Нагадаємо, що Віталій Войцехівський балотується до Верховної Ради на довиборах на Черкащині в окрузі №197, куди входить місто Канів, також від партії «Слуга народу».

Ведучий Сергій Конюшок, розпочинаючи захід біля Шевченківського центру «Шевченко Hub», куди нещодавно завітав Президент України Володимир Зеленський, наголосив, що дійство відбувається за ініціативи Войцехівського. Однак як кандидата його не представляли.

Віталію Войцехівському надавали мікрофон для вітального слова до присутніх. Василь Вірастюк не агітував. Водночас під час заходу агітатори Войцехівського розповсюджували агітаційні матеріали, неподалік стояв агітаційний брендований мікроавтобус. Також на сходах Шевченківського центру стояв банер, стилістично оформлений у кольорах партії «Слуга народу» із написом: «Команда переможців».

«Заходи, на яких розповсюджуються агітаційні матеріали, а також друковані матеріали щодо цих заходів, повинні бути виготовлені за кошти виборчого фонду та містити відповідні вихідні дані», — зазначає радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба.

Протягом тижня населені пункти округу відвідував лідер партії «Народовляддя» Юрій Левченко. Він брав участь у вуличній агітації на користь кандидата від партії Сергія Василюка, а також публікував відео про ці заходи на своїй сторінці у Facebook, які транслювалися як політична реклама. Зокрема, він побував у Золотоноші, Каневі, Черкасах, Мошнах, Гельмязові, Піщаному.

23 жовтня разом із кандидатом від ВО «Свобода» Андрієм Іллєнком в громадських місцях у Золотоноші та Гельмязові агітував український актор, народний депутат VII скликання від партії «Слуга народу» Богдан Бенюк. А 17 жовтня Канів із візитом на підтримку висуванця своєї політичної партії відвідав очільник партії «Свободи» Олег Тягнибок.

Відповідно до частини 1 статті 68 Закону України «Про вибори народних депутатів України», передвиборна агітація — це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію — суб'єкта виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України, а згідно з частиною 8 статті 68 цього ж Закону кандидат у депутати в одномандатному окрузі фінансує із коштів свого виборчого фонду заходи і матеріали передвиборної агітації та розміщення політичної реклами на власну підтримку.

Нагадаємо, 19 вересня Черкащину відвідали ВІП-агітатори від «Європейської Солідарності», які агітували на користь Романа Сущенка.

А 20 жовтня область відвідав Президент України Володимир Зеленський, якого супроводжував кандидат від провладної партії Віталій Войцехівський.

За коментарями звертайтеся:
Захар Колісніченко
, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області
тел.: 0972303533
email: cherkasy@opora.org.ua