28 лютого в Сальвадорі відбулись вибори до Законодавчої асамблеї, а також місцеві  вибори до муніципалітетів.

За попередніми підрахунками, з великим відривом перемагає партія чинного президента Наїба Букеле “Нові ідеї” та їхні союзники з невеликої партії “Широкий альянс за національну єдність” (GANA), від якої Букеле йшов на президентські вибори. У парламенті вони, ймовірно, матимуть більшість й претендуватимуть на 56 із 84 місць.

Таким чином чинний президент отримає неймовірну повноту влади та зможе, наприклад, замінити генерального прокуратура, призначити 5 з 15 суддів Верховного суду або змінити Конституцію. Варто зазначити, що попри високу підтримку населення, виборчі та правозахисні експерти країни висловлюють пересторогу, що така влада в одних руках може вилитись у прояви авторитаризму з боку президента.

У день голосування і сам президент, і представники його партії заявляли про фальсифікації. А сам Наїб Букеле провів пресконференцію, де говорив про виборчі порушення та закликав голосувати за його партію. Варто зазначити, що агітація в Сальвадорі заборонена у день голосування та три дні до цього. Виборчий трибунал Сальвадору заявив, що розпочне розслідування за фактами, що були озвучені президентом.

Нагадаємо, до цього з 1992 року всі ключові політичні пости та виборні посади обіймали представники двох партій – “Націоналістичний республіканський союз” (ARENA) правого крила та “Фронт національного визволення імені Фарабундо Марті” (FMLN) лівого крила. Зокрема, вони отримали 35 і 18 місць відповідно на минулих парламентських виборах у 2018 році, а серед 262 мерів мають представників у 140 та 64 містах.

Загалом у голосуванні взяли участь більше 2 млн з 5,8 млн виборців Сальвадору.

Громадянська мережа ОПОРА щоп’ятниці робить огляд передісторії виборчих процесів у світі, а по завершенні інформує щодо перебігу виборів у кожній з цих країн. Детальніше про особливості виборчих систем та передісторію виборів в Сальвадорі читайте за посиланням: https://www.oporaua.org/news/vybory/mizhnarodni/22842-vibori-u-sviti-kilka-paralelnikh-viboriv-u-salvadori-ta-10-deputativ-mikroneziyi