Сторонні особи, скани бюлетенів та заповнення протоколу олівцем – такі порушення фіксують спостерігачі ОПОРИ. 

Протокол виборчої дільниці №121486 (школа №103) про підрахунок голосів виборців був заповнений олівцем. Після зауважень спостерігача ОПОРИ члени комісії вписали потрібні цифри ручкою.

На ВД № 121486 (вул. Костенка, 23) у виборчій скриньці для голосування знайдено скрін з бюлетенем з ДВК №121766 (вул. Першотравнева, 16А).

На виборчій дільниці №121525 (вул. Транспортна, 57А) при підрахунку голосів виборців також вивлено ксерокопію бюлетеню з іншої дільниці.

На ДВК №121714 (Криворізький професійний будівельний ліцей, фойє, 1-й поверх) під час підрахунку голосів був присутній присутній представник МНС. Він мав при собі посвідчення, але не був одягненим у спецодяг. 

На виборчій дільниці №121761 (гімназія №10, хол, 1-й поверх) у скриньках була знайдена ксерокопія бюлетеню.  

Згідно з ч. 5 ст. 251 Виборчого кодексу України забороняється заповнення протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці олівцем, а також внесення до них без відповідного рішення комісії будь-яких виправлень, а також підписувати його та засвідчувати печаткою дільничної виборчої комісії до остаточного заповнення.

Також відповідно до ч. 27 ст. 250 Кодексу під час підрахунку виборчих бюлетенів визначений виборчою комісією член комісії рахує виборчі бюлетені вголос. Усі предмети, що не є виборчими бюлетенями встановленої форми, складаються окремо і не підраховуються. У разі виникнення сумнівів, чи є предмет виборчим бюлетенем, дільнична виборча комісія вирішує це питання шляхом голосування. При цьому кожен член виборчої комісії має право особисто оглянути предмет. На час огляду підрахунок виборчих бюлетенів припиняється. Предмети, що не є виборчими бюлетенями, запаковуються в окремий пакет. До предметів відносять і контрольні листи. На пакеті робиться напис "Предмети", зазначаються назва місцевих виборів, позначення та/або номер виборчого округу, номер виборчої дільниці, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка комісії.

За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко, координатор Громадянської мережі ОПОРА зі спостереження за виборами в Дніпропетровській області. 
тел.: 0678506592
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.