У Кам’янці-Подільському виборчиня прийшла на дільницю ймовірно із закордонним паспортом, а відтак взяла участь в голосуванні. Члени ДВК при видачі бюлетеня не ознайомилися з документом, щоб встановити особу жінки. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

На дільниці №681370 в Кам’янці-Подільському виборчиня взяла участь у повторному голосуванні на виборах міського голови ймовірно за закордонним паспортом. Водночас, як повідомляє спостерігачка ОПОРИ, члени ДВК, видаючи бюлетень, навіть не просили у жінки пред’явити паспорт.

Відповідно до частини 1 статті 8 Виборчого кодексу України документом, який підтверджує особу та громадянство України виборця, є: паспорт громадянина України (у вигляді паспортної книжечки або картки); тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України); картка (довідка) установи кримінально-виконавчої системи, що повинна містити: прізвище, ім’я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, фотографію особи, підпис керівника та печатку установи (для осіб, які перебувають в установах виконання покарань або слідчого ізолятора); паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; військовий квиток (для військовослужбовців строкової служби). У частині 2 статті 8 Кодексу зазначено, що підставою для отримання виборчого бюлетеня на звичайних та спеціальних виборчих дільницях під час голосування на загальнодержавних виборах є паспорт громадянина України (у вигляді паспортної книжечки або картки), тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України) та військовий квиток (для військовослужбовців строкової служби).

Видача бюлетеня виборцю без пред’явлення паспорта містить ознаки порушення статті 158-1 Кримінального кодексу України, що карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)