Спостерігачку Громадянської мережі ОПОРА не допустили на ранкове засідання дільничної виборчої комісії №071104, що працює на спеціальній виборчій дільниці.

Інцидент трапився у день повторного голосування з виборів Луцького міського голови.

Йдеться про виборчу дільницю, розміщену в комунальному підприємстві «Волинський медичний центр терапії залежностей» Волинської обласної ради. Спостерігачка вчасно прибула до дільниці, проте, попри наявність негативного тесту на коронавірус, її не впустили на ранкове засідання. Відповідне рішення прийняли після голосування комісії.

Спостерігачка надала комісії ксерокопію тесту та мала з собою в телефоні електронну версію результатів, котрі надійшли із лабораторії, проте їй не дозволили пройти на засідання. У комісії вимагали саме паперовий оригінал із печаткою, тож порадили спостерігачці роздрукувати його у лабораторії та повернутися. Натомість комісія не надала спостерігачці документа, на основі якого вимагала довідку саме такого зразка.

На місце події спостерігачка викликала поліцію.

Зауважимо, що з аналогічною копією інший спостерігач ОПОРИ безперешкодно потрапив на засідання спецдільниці ДВК №071096, що теж знаходиться у медичному закладі.

Відповідно до пункту 1 частини 9 статті 60 Виборчого кодексу України офіційний спостерігач від громадської організації має право бути присутнім із дотриманням вимог цього Кодексу на засіданнях окружної, територіальної (територіальних), дільничних виборчих комісій відповідного територіального виборчого округу.

Відповідно до ст. 212-24 Кодексу України про адміністртаивне правопорушення України Перешкоджання здійсненню виборцем, учасником референдуму свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу, процесу референдуму, ініціативної групи референдуму, комісії з референдуму, члена виборчої комісії, члена ініціативної групи референдуму, члена комісії з референдуму або офіційного спостерігача при виконанні ними своїх повноважень чи здійсненні своїх прав - тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.