Ввечері, 5 листопада, Дніпровська міська ТВК встановила результати голосування з виборів депутатів Дніпровської міської ради та Дніпровського міського голови. Також було прийнято рішення про проведення повторного голосування з виборів Дніпровського міського голови 22 листопада та встановлено форму виборчого бюлетеня.

У другому турі за крісло міського голови Дніпра боротимуться Борис Філатов та Загід Краснов. Вони набрали відповідно 46,41% (101 617 голосів) і 13,15% (28 804 голосів). На третьому місці Олександр Вілкул з 28 357 голосів.

Борис Філатов – чинний міський голова Дніпра, співзасновник партії «Пропозиція». Народився 1972 року у Дніпрі в родині педагогів. Закінчив Дніпровський державний університет, має історичну та юридичну освіти. Працював адвокатом та журналістом. У 2014 році був обраним народним депутатом 8-го скликання по 27-му мажоритарному округу (Дніпро) як безпартійний самовисуванець. Був позафракційним депутатом, членом Комітету ВРУ з питань правової політики та правосуддя та Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації. На місцевих виборах 2015 року був обраний міським головою Дніпра від партії «Укроп».

Загід Краснов – лідер партії «Громадська сила». Народився 1965 року в Дагестані. Закінчив Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут, Гуманітарний університет «Запорізький інститут державного і муніципального управління» та Дніпропетровський регіональний інститут держуправління. Депутат Дніпропетровської міської ради трьох скликань (2002, 2006, 2015). Чотири рази висувався кандидатом у нардепи, жодного разу не був обраним. Двічі брав участь у виборах міського голови Дніпра. Голова заснованої ним партії «Громадська сила», голова депутатської фракції партії «Громадська сила» в міськраді.

В Дніпровській міській раді працюватимуть депутати від 6 політичних сил. Найбільше відсотків набрала партія «Пропозиція» – 29,06% (22 депутати), далі «Опозиційна платформа — за життя» – 17,29% (13 депутатів), «Слуга народу» –  11,84% (9 депутатів), «Громадська сила» — 9,77% (8 депутатів), «Європейська солідарність» – 8,01% (7 депутатів) та «Блок Вілкула «Українська перспектива» – 6,20% (5 депутатів).

Найбільшу кількість голосів – 3921, отримав Сергій Пустовий («Пропозиція»). З 64 депутатів – 16 жінок та 48 чоловіків. 27 осіб були депутатами Дніпровської міської ради попереднього скликання. Наймолодшому депутату Руслану Краснову 26 років, найстаршій Євгенії Дитятковській – 66 років.

Статтею 281 Виборчого кодексу України передбачено, що повторне голосування призначається на неділю - в межах тритижневого строку після дня прийняття рішення про призначення повторного голосування.

Згідно з п. 3 Постанови ЦВК від 28 жовтня 2020 року № 432 "Про Роз’яснення щодо окремих питань організації підготовки та проведення повторного голосування з виборів депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч)" повторне голосування призначається на неділю – в межах тритижневого строку після дня прийняття рішення про призначення повторного голосування (абзац четвертий частини першої статті 281 Кодексу).

При цьому територіальна виборча комісія під час визначення у рішенні про призначення повторного голосування дня повторного голосування враховує, що першим днем, з якого обчислюється тритижневий строк для призначення повторного голосування, є наступний день з дня прийняття такого рішення. Також для визначення дня повторного голосування територіальним виборчим комісіям слід керуватися таким. Виборчий процес – це здійснення суб’єктами виборчого процесу протягом установленого Кодексом періоду часу виборчих процедур, пов’язаних із підготовкою і проведенням відповідних виборів, встановленням та офіційним оголошенням (офіційним оприлюдненням) їх результатів (частина перша статті 20 Кодексу). Зокрема, частиною першою статті 242 Кодексу передбачено строки виготовлення та отримання виготовлених виборчих бюлетенів для голосування на місцевих виборах. Таким чином, день повторного голосування, який визначається у відповідному рішенні територіальної виборчої комісії, повинен припадати на неділю (в межах тритижневого строку після дня прийняття рішення про призначення повторного голосування), до настання якої територіальна виборча комісія зможе забезпечити здійснення необхідних виборчих процедур у встановлені Кодексом строки.

За коментарями звертайтеся:

Вадим Головченко, координатор Громадянської мережі ОПОРА зі спостереження за виборами в Дніпропетровській області.

тел.: 0678506592

email: oporavadim@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)