Кіровоградський окружний адміністративний суд ухвалив рішення щодо повторного підрахунку голосів на дільниці №350367, що знаходиться в селищі Новгородка. Відповідний позов подав кандидат на посаду голови Новгородської селищної ради від партії «Свобода» Павло Дайнеко.

Кіровоградський окружний адміністративний суд ухвалив позовні вимоги частково.

«Визнати протиправною бездіяльність Новогородківської селищної ТВК щодо не розгляду на засіданні ТВК питання про можливість проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці № 350367 з виборів Новгородківського селищної голови. Зобов’язати Новогородківську селищну ТВК розглянути на засіданні ТВК питання про можливість проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №350367 з виборів Новогородківськогоселищного голови», – йдеться в ухвалі суду.

Як зазначено у справі, на розгляд Новгородківської селищної ТВК надійшла скарга офіційного спостерігача ВО «Свобода» Солдатенка О. В. про виявлені ним порушення Виборчого кодексу України на виборчій дільниці № 350367, які полягали в тому, що на виборчих бюлетенях, які були використані для голосування за кандидатів на посаду Новгородківського селищного голови та кандидатів у депутати Новгородківської селищної ради, не зазначені номери виборчих дільниць.

«Наразі говорити про те, що спір між кандидатом та виборчою комісією завершено - зарано. Суд зобов'язав територіальну виборчу комісію лише розглянути питання про можливість проведення повторного підрахунку голосів виборців на ДВК № 350367 з виборів Новгородківського селищного голови. Ймовірно, слід очікувати подальших судових процесів, за якими ОПОРА ретельно слідкує», – зазначив громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області Євген Гурницький.

Згідно з частиною 25 статті 250 Виборчого кодексу України, якщо зазначені на виборчому бюлетені позначення (номер) виборчого округу та/або номер виборчої дільниці не відповідають позначенню (номеру) відповідного виборчого округу та/або номеру виборчої дільниці, на якій проводиться підрахунок голосів, такі виборчі бюлетені вважаються такими, що не підлягають врахуванню при встановленні загальної кількості виборців, які взяли участь у голосуванні, та при підрахунку голосів виборців.

У частині 9 статті 254 Виборчого кодексу України йдеться, що за наявності заяв або скарг, підтверджених відповідно оформленими актами, складеними кандидатами у депутати, кандидатами на посаду сільського, селищного, міського голови, їх довіреними особами, уповноваженими особами організацій партій, офіційними спостерігачами, виборцями, про порушення вимог цього Кодексу під час проведення голосування та/або підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, що ставлять під сумнів результати підрахунку голосів виборців на цій виборчій дільниці, територіальна виборча комісія може прийняти рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці.

 

За коментарями звертайтеся:
Зоя Лебідь, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області
тел.: 0957943072

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)