Новоушицька селищна ТВК скасувала реєстрацію довіреної особи кандидата на посаду селищного голови та не впускала її в приміщення ТВК, щоб подати заяву від кандидата. Через це виник конфлікт між представницею кандидата, кандидатом і членами комісії. На місце події викликали поліцію.
Новоушицька селищна ТВК своєю постановою №40 від 26 жовтня 2020 року скасувала реєстрацію Вікторії Кохановської як довіреної особи від кандидата на посаду селищного голови Миколи Тихонюка. Як зазначено в постанові, Вікторію Кохановську та кандидата Миколу Тихонюка, «які неправомірно своєю поведінкою перешкоджають роботі виборчої комісії», ТВК спершу «позбавила права присутності на своєму засіданні», а відтак скасувала реєстрацію довіреної особи «на підставі рішення комісії та ч. 13 ст. 238 Кодексу України».
«Я прочитала в законі, що вони мають право лише вилучити мене з засідання. Скасування реєстрації можливе, лише коли кандидат помер або ж він сам хоче цього», – зазначила ОПОРІ Вікторія Кохановська.
За словами секретаря Новоушицької ТВК Надії Григорук, комісія змушена була прийняти таке рішення. «Вона не давала нам можливості працювати, втручалася в нашу роботу… Крик такий був, що працювати неможливо було», – розповіла жінка.
27 жовтня, коли Вікторія Кохановська хотіла потрапити на безперервне засідання Новоушицької ТВК, щоб подати заяву від кандидата, члени комісії не впустили її та кандидата в приміщення, де відбувалося засідання. Відтак жінка викликала поліцію і «швидку допомогу».
Зрештою ТВК таки зареєструвала заяву від кандидата Миколи Тихонюка, в якій він вимагає: не порушувати його право як кандидата мати довірену особу, роз’яснити постанову, якою було скасовано реєстрацію його довіреної особи; «визнати вибори недійсними по всіх виборчих дільницях та по Новоушицькому округу, через ряд порушень виборчого процесу»; «визнати вибори недійсними по всіх виборчих дільницях та по Новоушицькому округу, щодо обраної посади селищного голови».
Секретар Новоушицької ТВК зазначила в розмові з представницею ОПОРИ, що комісія вважає вимогу кандидата безпідставною.
«На основі чого визнавати вибори недійсними? На дільницях були порушення? Жодного зауваження по дільницях не було… Він програв вибори. В чому наша вина? Ми навіть бюлетенів не бачили і бачити не будемо, бо ми отримуємо їх запакованими і віддаємо запакованими. Що ми можемо зробити? Поки до нас інформація дійде, то вже всі партії, кандидати в депутати знають результати. І тут ніяких фальсифікацій не може бути», – зауважила Надія Григорук.
Відповідно до частини 8 статті 238 Виборчого кодексу України довірені особи кандидата набувають повноважень з дня їх реєстрації відповідною виборчою комісією. Повноваження зазначених осіб припиняються у день завершення відповідного виборчого процесу. Повноваження довірених осіб можуть припинятися раніше у разі вибуття кандидата з балотування та у разі скасування реєстрації відповідного кандидата – із часу закінчення строку оскарження рішення про скасування реєстрації кандидата або, у разі оскарження, з дня набрання законної сили відповідним рішенням суду.