Спостерігачі ОПОРИ зафіксують факти переписування протоколів на міській ТВК у місті Вінниця.

Так, було зафіксовано, що члени ДВК №051576 привезли для здачі не запаковану у секьюрпарки виборчу документацію та переписували протоколи.

За словами спостерігача, членкиня комісії ДВК №050163 проставляла печатки на конвертах з виборчою документацією під час того, як розпаковували мішок з документацією. На відео чути як вона говорить, що взяла печатку з собою.

Також спостерігачі ОПОРИ помітили, що члени інших ДВК переписували протоколи, проте у них не вдалося взяти коментарі. На відео чути, що йдеться про те, аби поставити печатку

Відповідно до частини 37 та 38 статті 250 Виборчого кодексу України, виборчі бюлетені з голосами виборців, поданими за кожного з кандидатів у депутати, включених до територіального виборчого списку кожної організації партії, запаковуються у пакети. На пакеті зазначаються назва місцевих виборів, номер територіального виборчого округу, номер виборчої дільниці, назва організації партії, прізвище кандидата та його порядковий номер у територіальному виборчому списку організації партії, кількість запакованих виборчих бюлетенів, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка комісії.

Виборчі бюлетені з голосами виборців, які підтримали увесь територіальний виборчий список від організації партії, не підтримавши окремого кандидата у депутати, запаковуються у пакет. На пакеті зазначаються назва місцевих виборів, номер територіального виборчого округу, номер виборчої дільниці, назва організації партії, кількість запакованих виборчих бюлетенів, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка комісії.

Передача запакованих виборчих документів ДВК (бюлетені, протокол про підрахунок голосів) відбувається виключно на засіданні ТВК. За результатами розгляду документів ТВК може доручити ДВК розглянути питання про внесення змін до протоколу про підрахунок голосів без перерахун-ку бюлетенів (виготовлення протоколу про підрахунок голосів на виборчій дільниці з позначкою «Уточнений»). Такі зміни до протоколу повинні вноситися на засіданні ДВК, натомість первинні протоколи та виборчі бюлетені у цей час зберігаються у приміщенні ТВК. Складання та підписання протоколу про підрахунок голосів без проведення засідання ДВК є злочином, передбаченим частиною 1 статті 158-3 ККУ (фальсифікація виборчих документів).

 

За коментарями звертайтеся:
Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області
тел.: +380636286785
 
Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області
тел.: +38 0977052366

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)