У селі Чаусове Друге Первомайського району 25 жовтня проводяться вибори не лише в Первомайську громаду, але в Чаусянську сільську раду, яка наразі входить до складу цієї громади. Про це повідомляє спостерігач ОПОРИ.
Так, одна дільнична виборча комісія, утворена Первомайською міською ТВК, працює в сільському клубі і проводить вибори відповідно до Виборчого кодексу України до Первомайської міської, Первомайської районної, Миколаївської обласної рад та Первомайського міського голови. Інша ДВК, утворена Чаусянською ТВК, яка була сформована ще в 2015 році, проводить вибори в приватному будинку для людей похилого віку. Самопроголошена комісія зареєструвала кандидатом на посаду сільського голови Аркадія Корнацького та 12 кандидатів у депутати сільської ради на 12-ти сільських округах.
Як інформує спостерігач ОПОРИ, о 7:15 на обох ДВК проводились засідання, а о 8:00 розпочалося голосування. Більшість селян ідуть голосувати на самопроголошену ДВК, щоб обрати депутатів сільської ради та сільського голову, і лише небагато голосують на Первомайській ДВК, розміщеній у сільському клубі. Проте є виборці, які, проголосувавши на одній ДВК, ідуть в іншу, але просять надати їм бюлетені лише з кандидатами до районної та обласної рад. Члени комісії їм пояснюють, що зобов’язані видати всі чотири бюлетені, а виборець сам вирішує, в яких ставити позначки, проте були зафіксовані випадки, коли виборці взагалі відмовлялися голосувати.
На ДВК чергують поліцейські, а на самопроголошеній ДВК − охорона з агрофірми Аркадія Корнацького.
Варто зазначити, що за новим адміністративно-територіальним устроєм село Чаусове Друге тепер входить до складу Первомайської міської громади, тому його мешканці обиратимуть лише голову громади та депутатів до міськради.
У частині 1 статті 353 Кримінального кодексу України сказано, що самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи, поєднане із вчиненням будь-яких суспільно небезпечних діянь, − карається штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років. А відповідно до частини 1 статті 110 Кодексу умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій − караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років з конфіскацією майна або без такої.