До виборчих дільниць у Святошинському районі Києва автобусами звозили виборців з Житомирської області. Поліція встановила ймовірного організатора та встановлює анкетні дані 132 осіб. У серпні ОПОРА повідомляла про те, що  у Житомирі група осіб “купувала” копії паспортів за 200 грн, а за фото галочки в бюлетені за потрібного кандидата на посаду мера Києва в день голосування обіцяли 1000 грн.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Києва на сторінці у Facebook.

«Поліцією Києва  встановлено факт організованого підвозу громадян із Житомирської області до виборчих дільниць у Святошинському районі. 132 особи запрошено до територіального управління поліції для встановлення їх анкетних даних та мети організованої поїзди до Києва. Сьогодні до поліції надійшло повідомлення про виявлення двох автобусів з громадянами біля виборчих дільниць у Святошинському районі столиці.  Під час відпрацювання цієї інформації поліцейські виявили два автобуси, в яких перебувало 132 особи. Наразі усіх громадян запрошено до Святошинського управління поліції для встановлення їх анкетних даних та отримання пояснень щодо мети організованої поїздки до Києва. У ході першочергових слідчих дій правоохоронці уже встановили особу, яка підозрюється в організації цієї поїздки громадян із Житомирської області до міста Києва.

Зібрані відомості за цим фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчим відділом Святошинського управління поліції відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 160 (Підкуп виборця, учасника референдуму, члена виборчої комісії або комісії з референдуму) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на строк від двох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років. У рамках досудового розслідування встановлюються усі обставини цієї події», – йдеться у повідомленні. 

У частині 3 статті 118 Виборчого кодексу зазначено, що виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- та відеофіксації у будь-який спосіб.

Відповідно частини 1 статті 160 Кримінального кодексу: прийняття пропозиції, обіцянки або одержання виборцем, учасником референдуму для себе чи третьої особи неправомірної вигоди за вчинення чи невчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права або права голосу (відмова від участі в голосуванні, голосування на виборчій дільниці (дільниці референдуму) більше одного разу, голосування за окремого кандидата на виборах або відмова від такого голосування, передання виборчого бюлетеня (бюлетеня для голосування на референдумі) іншій особі), незалежно від фактичного волевиявлення особи та результатів голосування - караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)