У Білокуракинському районі Луганської області на одній із виборчих дільниць спостерігачка ОПОРИ зафіксувала у скриньках для голосування наявність контрольних листів без печатки.

У селі Шарівка Білокуракинського району на виборчій дільниці № 440096 спостерігачка ОПОРИ виявила контрольні листи, які поклали до скриньок для голосування лише із підписами членів комісії без печатки. Вказаний факт є порушенням відповідно до статті ч. 4 ст. 247 Виборчого кодексу України, в якому сказано, що «голова ДВК дає можливість присутнім (у тому числі офіційним спостерігачам і представникам ЗМІ) почергово оглянути всі виборчі скриньки, наявні на дільниці. Після огляду всіх скриньок кожна виборча скринька: 1) пломбується (у разі неможливості – опечатується печаткою ДВК), 2) у скриньку вкидається контрольний лист, у якому зазначаються: номер округу, номер дільниці, час вкидання контрольного листа до виборчої скриньки, номер виборчої скриньки і ставляться підписи присутніх членів комісії (а за бажанням, також підписи офіційних спостерігачів, кандидатів, їх довірених осіб, уповноважених осіб партій), на контрольному листі проставляється печатка комісії. Після опломбування та опечатування останньої виборчої скриньки і вкидання до неї контрольного листа скриньки встановлюються у відведених для них місцях приміщення для голосування».

Спостерігачка ОПОРИ зазначає, що голова комісії Світлана Зінченко та секретар  Наталія Зінченко не знали про порушення та процес голосування продовжував здійснюватися.

Відповідно до ч. 4 ст. 247 Виборчого кодексу України голова дільничної виборчої комісії надає для огляду членам дільничної виборчої комісії, присутнім кандидатам у депутати, їх довіреним особам, уповноваженим особам організацій партій, офіційним спостерігачам, представникам засобів масової інформації почергово всі наявні на виборчій дільниці виборчі скриньки. Після огляду кожна виборча скринька опломбовується або, у разі неможливості, опечатується печаткою дільничної виборчої комісії, після чого в неї вкидається контрольний лист, у якому зазначаються номер виборчої дільниці, час вкидання контрольного листа до виборчої скриньки, прізвища, ініціали та підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та, за бажанням, кандидатів у депутати, їх довірених осіб, уповноважених осіб організацій партій, офіційних спостерігачів. Підписи скріплюються печаткою виборчої комісії. Після вкидання контрольного листа до виборчої скриньки голова виборчої комісії надає для огляду наступну виборчу скриньку і проводить з нею ту саму процедуру. Після пломбування або опечатування останньої виборчої скриньки і вкидання до неї контрольного листа та встановлення стаціонарних (великих) виборчих скриньок на відведені для них місця приміщення для голосування вважається готовим до проведення голосування. Переносні (малі) виборчі скриньки розміщуються у приміщенні для голосування отворами для виборчих бюлетенів униз у полі зору членів виборчої комісії та інших осіб, присутніх у приміщенні для голосування під час голосування відповідно до вимог цього Кодексу.
 
За коментарями звертайтеся:
Олексій Кормілецький, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Луганській області
тел.: 0502752808
e-mail: lugansk@opora.org.ua
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередже.ння порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.